Geri Dön

Tuğba Yurt kimdir? Tuğba Yurt kaç yaşında?

2 Eylül 1987'de Belçika'da doğan Türk şarkıcı Tuğba Yurt batı müziği eğitimi almıştır. 8 aylıkken ailesi ile birlikte Türkiye'ye taşınan Tuğba Yurt Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarında okudu. İşte Tuğba Yurt'un yaşamına dair diğer bilinenler...

Tuğba Yurt kimdir? Tuğba Yurt kaç yaşında?

Şarkıcı ayrıca Bursa Senfoni Orkestrası’nda Viyola çalmış ve yurt dışında çeşitli konserlerde farklı orkestralar ile görev almıştır. İlk albümü 6 Aralık 2013'te 3 Adım Müzik etiketiyle yayınlanan 5 şarkılık "Aşk'a Emanet" albümüdür. Aşk'a Emanet adlı ilk albümünün çıkış parçası olan "Ağır Yaralı", Lara Sayılgan yönetmenliğinde kliplenmiştir. Ardından 30 Nisan 2014 tarihinde, 1994 yılında Sertab Erener'den dinlediğimiz ve sözleri Sezen Aksu, müziği ise Sezen Aksu ve Uzay Hepari imzası taşıyan "Sakin Ol" şarkısına Doğukan Manço ile birlikte single çalışması yapmışlardır. Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekimleri tamamlanan, Ahmet Kural, Murat Cemcir ve tüm Kardeş Payı oyuncularının da yer aldığı klip, YouTube'da 100.000.000'u aşan izlenme oranı ile Türkiye'nin 2014 yılında en çok izlenen video klipleri arasına girmiştir. Ardından 2 Eylül 2014 tarihinde söz, müzik ve düzenlemesi Gökhan Özen'e ait olan "Aşk Sanmışız"'ı kendine has yorumuyla sevenleriyle buluşturmuştur.

2015'in yaz aylarına girerken 27 Mayıs 2015 tarihinde sözü ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan ve daha önce yine Sezen Aksu'dan dinlediğimiz "Oh Oh" adlı şarkıyı DMC etiketiyle yayınladı. Düzenlemesi Serkan Balkan, remix versiyonu ise David Şaboy imzası taşıyan şarkının klip çekimleri Mustafa Özen tarafından Beykoz Kundura Fabrikası'nın içerisindeki platoda gerçekleştirildi. Eski mahalle kültürünün anlatıldığı klipte Tuğba Yurt'a 85 kişilik bir cast ekibi eşlik etti. Türk pop müziğinin genç sanatçısı, 2015 yılının Aralık ayında yine DMC etiketiyle sözleri Osman Hekimoğlu, beste ve düzenlemesi Ender Çabuker'e ait olan "Aklımda Sorular Var" adlı single çalışmasını yayınladı. Murad Küçük yönetmenliğinde Atatürk Arboretumu'nda kliplenen "Aklımda Sorular Var" sade, süssüz ve doğal yapısıyla izleyenleri duygulandıran Tuğba Yurt, şimdilerde ise sözü ve müziği Onurr & Alper Narman imzası taşıyan ve Murat Joker yönetmenliğinde kliplenen single çalışması ''Güç Bende Artık'' ile bu yazın hitleri arasında yer alıyor. 2017 yılının Mart ayında, sözü Deniz Erten müziği Toylan Kaya'ya ait Destur adlı single çalışmasını yayınladı.

Albümler

2013 Aşk'a Emanet 3 Adım Müzik
2014 Sakin Ol Emre Müzik
Aşk Sanmışız 3 Adım Müzik
2015 Oh Oh DMC
Aklımda Sorular Var DMC
2016 Güç Bende Artık DMC
2017 Destur DMC
İnceden İnceden
2018 Yine Sev Yine DMC

Video Klipler

2013 Ağır Yaralı Lara Sayılgan
2014 Sakin Ol Kemal Başbuğ
Aşk Sanmışız Kemal Başbuğ
2015 Oh Oh Mustafa Özen
Aklımda Sorular Var Murad Küçük
2016 Güç Bende Artık Murat Joker
2017 Destur Murat Joker

Sıcak hava ve yüksek nem sonrası sahiller dolduAntalya'da sıcak hava ve yüksek nemden bunalanlar Konyaaltı ve Lara sahillerine koştu. Sahillerdeki kalabalığın maske ve fiziki mesafe kuralına uymadıkları dikkati çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber