Geri Dön

‘Tüm tezgâhları Arzu kuruyordu’

Bursa, İstanbul ve İzmir’de yüksek kâr vaadiyle 57 kişiyi yaklaşık 13 milyon lira dolandırdığı öne sürülen ve geçen şubat ayında tutuklanan ‘Ponzi Arzu’ lakaplı 38 yaşındaki Arzu Mertgil’in yargılanmasına Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

‘Tüm tezgâhları Arzu kuruyordu’

Üzerinde sahte kimlik ile yakalanan Mertgil’in kaldığı evde yapılan aramada 18 farklı peruk ele geçirilmişti. Sosyal medya hesabında, tanınmamak için peruklarla çekilmiş fotoğraflarını paylaşan ve Mertgil’in, kurbanlarına inandırıcı olmak için evlerine gidip onlarla aynı sofrada yemek yediği, çay içtiği, dertlerini dinlediği çektirdiği fotoğraflar da ortaya çıkmıştı.

‘Yalan söylüyor’

Hakkında, toplam 789 yıl hapis cezası istenen Arzu Mertgil, suçlamaları kabul etmeyip tahliyesini istedi.
Tutuksuz yargılanan Mertgil’in şoförlüğünü yapan 41 yaşındaki Serkan Çevgir ise “Arzu yalan söylüyor. Tüm tezgâhları o kuruyordu. Para alma işine karışmıyordu. Bunu ben yapıyordum. Müşterilerin bankalardan çektiği parayı da ben alıp kendisine teslim ediyordum” dedi. Arzu Mertgil, eski şoförünün verdiği ifadeleri duyunca şoke oldu. Yargılama, eksik evrakların beklenmesi, tanıkların dinlenmesi için ertelenirken, Arzu Mertgil’i’in tahliye istemi kabul edilmedi.

Milliyet'te Haftanın Özeti (29 Mayıs 2020)İşte Türkiye ve dünyada bu haftanın öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber