Geri Dön
GündemTurabi Çamkıran kimdir? Turabi yarışmadan elenecek mi?

Turabi Çamkıran kimdir? Turabi yarışmadan elenecek mi?

Survivor'da yaşadığı talihsiz sakatlık ile gündeme gelen Turabi Çamkıran dün akşam düzenlenen sembol oyununun ardından düzenlenen konseyde eleme adayı olarak gösterildi. Acun Ilıcalı tarafından geleceği hakkında açıklamalar yapılan Turabi Çamkıran'ın sakatlığının parkurda oynamasına engel olacağına yönelik kararın ardından duygusal anlar yaşandı. Peki Turabi Çamkıran kimdir?

Turabi Çamkıran kimdir? Turabi yarışmadan elenecek mi?

Son dönemde sakatlıklar ile boğuşan Turabi Çamkıran, Adem Kılıççı'nın Kıbrıs finalinde ilk finalist olmasının ardından eleme adayı olarak gösterildi. Turabi Çamkıran'ın sağlık durumu hakkında açıklama yapan Acun Ilıcalı, Turabi'nin sakatlığının parkurda mücadele etmesine engel olacağı oynaması halinde daha ciddi hasarlar oluşabileceği için oynamaması gerektiği yönünde karar verildiğini açıkladı. Peki Turabi Çamkıran kimdir?

TURABİ ÇAMKIRAN KİMDİR?

1987 yılında Mersin'de doğdu. Aslen Kahramanmaraşlı. Hiphop Street Dans haricinde Break Dans ve birçok farklı dansı yaptı. Meslek olarak da terzilik yapıyordu. Mersin Toroslar Lisesi ve Gazi Lisesi’nde okuyup mezun olamayınca Survivor Allstar’dan sonra dışardan okuyup liseyi bitirmiştir. Turabi Çamkıran, Mersin’de amatör şekilde tekvando, box ve muay thai ile uğraştı.

Daha sonra profesyonel olarak “Muay Thai”yi yerinde öğrenme isteği ile Tayland’a gitti. Burada yerinde eğitim ile teknik ve fiziğini geliştirerek dövüşçüye dönüştü. Aynı zaman da MMA (kafes dövüşü) maçlarında da birçok ülkede müsabakalara katıldı. Turabi Çamkıran, 2008 yılında 4.sezon “Benimle Dans Eder misin ?” dans yarışmasına katıldı. 2013 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırladığı ve jüri üyeliğinde Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve Eser Yenenler’in olduğu “Yetenek Sizsiniz Türkiye” adlı yarışmaya katıldı. 2014 Survivor yarışmasının birincisi oldu. Ardında Survivor All Star’a katılan Çamkıran, yine birincilik koltuğunda yer aldı.