Geri Dön
GündemTürk halk müziğinin ustaları İTÜ’de buluştu

Türk halk müziğinin ustaları İTÜ’de buluştu

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı “Bağlama Günleri”, müzikseverler ile Türk Halk Müziğinin önemli ustalarını bir araya getirdi.

Türk halk müziğinin ustaları İTÜ’de buluştu

İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde düzenlenen etkinlikte sahne alan birçok sanatçı, ustadan çırağa anlayışıyla dinleyicilere keyifli anlar yaşattı. 9 Nisanda’da “Türkiye’nin Kentleşme Sürecinde Toplu ve Bireysel Bağlama İcrasında Yaşanan Değişimler” başlıklı söyleşiyle başlayan etkinlikte, Yücel Paşmakçı, Arif Sağ ve Mehmet Erenler konuşmacı olarak yer aldı.

Söyleşinin ardından, Türk Halk Müziği sanatçısı merhum Talip Özkan anısına düzenlenen konserde, Mehmet Erenler, Çetin Akdeniz, Müslüm Eke, Mustafa Eke, Ali Kazım Akdağ, Efgan Rende, Tülay Örten Yıldız, Sevilay Gök Ayyıldız ve Çağatay Aras sahne aldı. Etkinliğin ikinci gününde ise Erdal Erzincan, Zeki Atagür ve Ferda Ereren’in konuşma olarak katıldığı “Çalgı Müzikleri Besteciliği Açısından Bağlama İçin Yazılmış Eser ve Düzenlemeler” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi.

Sanatçı merhum Ali Ekber Çiçek anısına düzenlenen konserde Erdal Erzincan, Özlem Özdil, Erdoğan Eskimez, Şendoğan Karadereli, Cihangir Terzi, Arif Yanmaz Cem Doğan, Özge Çam, Cem Tarım, Hüseyin Can Pala, Hasan Vapur ve Gökhan Vural yer aldı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yanan orman alanı için bekletilen tohumları çalan hırsızlar, yakalandıMersin'in Anamur ilçesinde yanan ormanlık alanların tekrar ağaçlandırılması için bekletilen 450 kilogram kızıl çam tohumunu çalan 4 şüpheli, jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner