Geri Dön

Türk-İş’ten kağıt işçilerine iftar

Türk-İş sokakta kağıt ve atık toplayan yaklaşık 100 kişiye bir otelde iftar verdi. İftara, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Koop-İş Sendikası Genel Başkan Eyüp Alemdar, Türk-İş’e bağlı sendikaların yöneticileri de katıldı.

Türk-İş’ten kağıt işçilerine iftar

İftar programında konuşan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Ankara’da 15 binin üzerinde atık toplayıcısı var. Bunların 3 bini Kağıt Atık Toplayıcıları Derneğine üye. Türkiye’de 500 bin kişi atık toplayıcılığı yapıyor. Bu arkadaşlarımızın büyük bir sıkıntısı var. Sosyal güvenceden yoksunlar. Bu konuda biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Kağıt Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman da “Türk-İş bizi görünür hale getirdi, kağıt toplayıcılarıyla ilgili toplumsal duyarlılık yarattı, bu işi yapan binlerce kişiye itibar kazandırdı. Bundan dolayı Türk-İş camiasına teşekkür ederim” dedi.

Alacağını tahsil için gitti, aracında ölü bulunduAnkara'da, bir süredir haber alınamayan Rafet Ünal (45), boş arazide otomobilin içinde silahla vurulmuş halde ölü bulundu. Polis ekiplerince yapılan araştırmada, Ünal'ın Keçiören ilçesinde kozmetik ürünleri satan bir iş yerini işlettiği belirlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet