Geri Dön
GündemTürk profesör literatüre geçti

Türk profesör literatüre geçti

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yetik, prematürelerde retina hasarı yapan ve körlükle sonuçlanabilen ‘prematüre retinopatisi’ hastalığının tedavisini değiştirecek önemli bir yeniliğe imza attı.

Türk profesör literatüre geçti

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Prof. Dr. Hüseyin Yetik, ‘prematüre retinopatisi’yle mücadelede bağırsak kanserinde kullanılan bir ilacı kullanarak yüzde 100 başarı sağladı. Yetik’in kendi buluşu olan enjeksiyon görüntüleme tekniğine ‘Dr. Hüseyin Yetik’in Dijital Görüntüleme Sistemi’ adı verildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Çalıntı İstanbulkart'la seyahat edip binalardan hırsızlık yapan şüpheli tutuklandıKadıköy'de bir süredir binalara girerek daire önlerine bırakılmış bisiklet ve elektrikli scooterları çalan hırsızlık şüphelisi, polisi alarma geçirdi. Kullandığı İstanbulkart'ın da çalıntı olduğu tespit edilen şüpheli, yapılan takip sonucu yakalandı. Yaptığı hırsızlık anları kameraya yansıyan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.�
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler