Geri Dön
GündemTürk sanatçılar Katar’da

Türk sanatçılar Katar’da

RenArt Gallery, Katara Art Visual Center’da düzenlenen International Mini Art Exhibition’a katıldı.

Türk sanatçılar Katar’da


Ali Alışır, Barış Cihanoğlu, Mustafa Karyağdı, Ertuğrul Ateş, Nezihe Bilen Ateş, Şinasi Bozatlı, Emre Yenisoy, Se lahattin Yıldırım, İpek Özbey, Pınar Du Pre, Esra Şatıroğlu’ndan oluşan 11 kişilik sanatçı grubu uluslararası sergide yer aldı. RenArt Gallery’nin sahibi Berrin Akmanlar Kerpiç, Katar sanat çevrelerinin özellikle mixed media’ya büyük ilgi duyduğunu söylüyor.
Katar Kültür Bakanı Hamad Alkawari’nin de katıldığı ve 4 Mart’ta açılan sergi, 2 Nisan’a kadar sürecek. Berrin Akmanlar Kerpiç ile birlikte Katar’a giden ve serginin açılışına katılan gazeteci İpek Özbey’in de bir suluboya tablosu sergileniyor. ‘Ağlamak’ adlı eser 2014 yılına ait. 2000’lerin başında başladığı ve uzunca bir ara verdiği suluboya ve yağlıboya resim çalışmalarına, yaklaşık 8 ay önce yeniden başlayan Özbey’in Katar ile ilgili izlenimleri hakkında “Özellikle Hintli sanatçı Surendra Pal Joshi’nin eserleri dikkat çekiciydi.
Katar, sanatta önemli adımlar atmaya hevesli bir yer. Ancak gidecek olanlara önerim İslamic Museum’un yanı sıra çağdaş sanat müzesi olan Mathaf’ı da mutlaka görmeleri” dedi.

Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gittiMuğla'da tedavisi tamamlandıktan sonra uydu takip cihazı takılan ve "Talay" ismi verilen nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası, 3 günde yaklaşık 30 kilometre yol katetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet