Geri Dön

‘Türkçe bizim ses bayrağımızdır’

Dil Derneği, Dil Bayramı’nın 85’inci yılı için İstanbul’da bir tören düzenledi. Avcılar Belediyesi’nin de katkılarıyla gerçekleşen Dil Bayramı etkinliğinde Bedri Baykam, Kırmızı Kedi Yayınevi, Fatih Portakal, Feyza Hepçilingirler, Nazan Moroğlu ve Oya Adalı’ya “85. Dil Bayramı Onur Ödülü” sunuldu.

‘Türkçe bizim ses bayrağımızdır’

Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel ile Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’nin açılışını yaptığı törende Türkçe’nin korunmasının önemine vurgu yapıldı. Törende ödül alan ünlü ressam Bedri Baykam bu tür etkinliklere çok değer verdiğini belirterek, “Hiçbir zaman moralsizliğe, yılgınlığa düşmeyeceğimizin sözünü eminim bu salonda her birimiz veriyor” dedi. Kırmızı Kedi Yayınevi adına ödülü alan yayınevinin sahibi Haluk Hepkon da, “Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın da dediği gibi Türkçe ses bayrağımız. Dil Derneği’nin bu faaliyetini çok anlamlı buluyorum” diye konuştu.

Asgari ücret ne kadar olacak? 4 Aralık'ta...Asgari ücret için ilk toplantı 4 Aralık'ta yapılacak. Herkesin merak ettiği soru; 2021'de asgari ücret ne kadar olacak? İşte detaylar...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet