Geri Dön

Türkiye-Ermenistan Gazetecilik Ödülü Evin’in

Küresel Siyasal Eğilimler Merkezi’nin (GPoT Center) düzenlediği Türkiye-Ermenistan Gazetecilik Ödülü, Milliyet gazetesi yazarı Mehveş Evin’e verildi.

Türkiye-Ermenistan Gazetecilik Ödülü Evin’in

Ödül töreni, ABD Başkonsolosluğu rezidansında dün yapıldı. Jüri üyeleri Oral Çalışlar, Mensur Akgün ve Sylvia Tiryaki, geçen bir yıl içinde 20’den fazla yazarın kaleme aldığı yaklaşık 35 köşe yazısı arasında yaptıkları elemeler sonucunda, 22 Nisan 2015’te Milliyet gazetesinde yayımlanan “1915: Soykırım mı, değil mi?” başlıklı yazısıyla Mehveş Evin’i ödüle layık gördü.

Ödülün bu yılki sahibi Mehveş Evin ise yaptığı konuşmada, “1915’in 100’üncü yıldönümünde Türkiye-Ermenistan Gazetecilik ödülüne layık görülmek benim için çok anlamlı. Bu ödülü, şahsen hiç tanışmadığım ancak fikirlerinden, insanlığından, gazeteciliğinden çok etkilendiğim Hrant Dink’e borçluyum” dedi.

Görüntüler ortaya çıktı! Otobüs şoförü yolcuyu bıçaklamıştı!Bursa'da halk otobüsü şoförü İzzet Ç. (42), araca maskesiz bindiği için tartıştığı yolcu Savaş B.’yi (30) bıçakladı. Yaralanan Savaş B. ambulansla hastaneye kaldırılırken, İzzet Ç. polis ekiplerince gözaltına alındı. Öte yandan İzzet Ç.'nin, Savaş B. ile tartıştığı ve bıçakla saldırdığı anların araç kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber