Geri Dön

Typhoon’lar Konya’da

Türkiye ve İngiltere askeri işbirliğini artırmaya devam ediyor. İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları, NATO eğitimleri kapsamında Konya’ya geldi.

Typhoon’lar Konya’da
SEYFETTİN ERSÖZ Ankara

 

İngiltere’nin Lossiemouth Hava Üssü’nden kalkan Eurofigter Typhoon tipi savaş uçakları, Konya 3. Ana Jet Üssü’ne önceki gün iniş yaptı. Gelen Typhoon’lar arasında eğitim filosuna dahil hedef uçaklar da bulunuyor. Özel olarak siyaha boyanan Typhoon’lar “hedef uçak” rolünde eğitim amaçlı kullanılıyor. MSB’den yapılan açıklamada da, gelen iki Eurofighter Typhoon uçağıyla, müşterek eğitimlerin yapılacağı belirtildi. Türk Hava Kuvvetleri’nden F-16’lar ile Eurofighter Typhoon savaş uçakları önümüzdeki günlerde bir dizi eğitimler gerçekleştirecek.

UN Women’dan kadınlara yönelik şiddetle mücadele kampanyasıBirleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), 16 Günlük Aktivizm – Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası kapsamında bu sene kadınlara ve kız çocuklarına yönelik siber şiddete dur diyecek 1 milyon kişi arıyor. 25 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan kampanya, herkesi www.atesbocekleri.info sitesinde siber şiddet ile ilgili testi çözmeye ve arkadaşlarını meydan okumaya (challenge) davet ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet