Geri Dön

Üç aylar hangi gün başlıyor? 2019 Dini günler takvimi

İslam alemi için en kutsal günlerden biri olarak kabul edilen üç aylar başlangıç günü için heyecan dorukta. Yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca inanan vatandaşımız için üç aylar hangi gün başlıyor sorusunu yanıtladık. İşte üç aylar ile ilgili tüm merak edilenler ve 2019 dini günler takvimi

Üç aylar hangi gün başlıyor? 2019 Dini günler takvimi

Üç aylar için geri sayım devam ediyor. Recep, Şaban ve Ramazan aylarının içerisinde barındıran mübarek üç aylarda Miraç Kandili, Berat Kandili, Kadir Gecesi gibi özel gecelerin yanı sıra Ramazan ayı içerisinde yer alan oruç ibadeti ile ayrı bir önem taşıyor. Peki Üç ayların müjdecisi olarak ta bilinen Regaip Kandili ne zaman? Üç aylar hangi gün başlayacak?

ÜÇ AYLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Üç aylar 8 Mart Cuma günü başlıyor. Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece Regaip Kandili idrak edildikten sonra mübarek üç aylar başlıyor.

2019 DİNİ GÜNLER TAKVİMİ

Üç aylar hangi gün başlıyor 2019 Dini günler takvimi

Türk bayrağını indirmeye kalkışan kişiyi, linçten polis kurtardıŞanlıurfa'nın Birecik ilçesinde, şehitler için hakim bir tepede bulunan Türk bayrağını indirmeye çalıştığı iddia edilen kişi, polis ekiplerince yakalandı. Olayı duyan vatandaşlar tarafından linç edilmek istenen kişi, polis ekiplerinin havaya ateş açması sonucu öfkeli kalabalığın arasından kurtarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber