Geri Dön
GündemÜç aylar ne zaman başlayacak? 2019 Regaip Kandili ne zaman?

Üç aylar ne zaman başlayacak? 2019 Regaip Kandili ne zaman?

Regaip Kandili ile ilgili arayışlar başladı. İslam dünyası için son derece önemli bir gün olan Regaip Kandili'nin ne zaman idrak edileceği belli oldu. İşte 2019 Regaip Kandili tarihi ve üç aylar başlangıç tarihi...

Üç aylar ne zaman başlayacak? 2019 Regaip Kandili ne zaman?

İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan kandil gecelerinin yanı sıra üç aylar olarak bilinen ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini içinde barındıran Ramazan ayının da içerisinde yer aldığı üç aylar ne zaman başlayacak sorusu milyonlarca mülsüman tarafından araştırılmaya devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 yılına girilmesi ile birlikte 2019 yılı dini günler takvimi de yayımlandı.

REGAİP KANDİLİ NE ZAMAN?

Üç ayların başlangıcı olarak bilinen Recep ayının ilk cuma gecesi idrak edilen Regaip Kandili bu sene 7 Mart Perşembe gecesi idrak edilecek.

ÜÇ AYLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içinde barındıran ve Üç aylar olarak bilinen bu özel aylarda dua ve tövbe etmek bu özel zamanları ibadet ile geçirmek çok önemlidir. Üç ayların başlangıcı olarak bilinen Recep ayı bu sene 8 Mart Cuma gününe denk gelmektedir.

Varto'da sel; baba, kızını son anda kurtardıMuş'un Varto ilçesi Haksever köyünde etkili olan yağmur nedeniyle sel meydana gelirken, tarım arazileri, bağ, bahçe ve bostanlar büyük zarar gördü. Sele kapılan bir kız çocuğu ise babası tarafından kurtarıldı. Varto Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan kızın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet