Geri Dön
GündemÜç kişiden biri kitap okumuyor

Üç kişiden biri kitap okumuyor

NG Araştırma şirketi ve www.benderimki.com online kamuoyu araştırma platformu, kitapların günümüzdeki yeri konusunda bir araştırma yaptı.

Yapılan araştırma, toplamda 520 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Araştırmada çıkan sonuca göre her 10 kişiden 7’sinin boş vakitlerinin çoğunu internette gezinmeye ayırdığı görüldü. Arkasından sırasıyla TV izleme, telefonda oyun oynama ve okuma aktiviteleri ana tercihler olarak yer aldı. Bu sonuçlara daha detaylı bakıldığında ise okuyanların, internette vakit geçirenlerin 10’da 1’i kadar olduğu ortaya çıktı. Araştırmada yaklaşık olarak 3 kişiden 1’inin hiç kitap okumadığı görüldü. Katılımcıların diğer 3’te 1’inin ise yılda 5 veya daha az kitap okuduğu sonucu elde edildi. Dini kitaplar ise okuyan kesim içerisindeki her 3 kişiden 1’i tarafından tercih ediliyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Fatih’te sahte para operasyonu kamerada: 2 gözaltıFatih'te iki ayrı adrese yapılan operasyonda piyasaya sürülmeye hazır halde 3 milyon 325 bin lira ve 715 bin 500 dolar sahte para ele geçirildi. Operasyonda, K.A., ve M.A., isimli şüpheliler gözaltına alınırken, operasyon anı kameralara yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler