Geri Dön

Uçarak geliyor

Slovakya üretimi AeroMobil havada 200 kilometre, karada da 160 kilometre hız yapabiliyor. Bir depo ile uçarken 700, karada ise 850 kilometre yol kat ediyor.

Uçarak geliyor

Slovakya merkezli bir firma tarafından üretilen ve “AeroMobil” adlı uçan otomobil, 29 Ekim’de Avusturya’da Pioneers Festivali’nde tanıtılacak. Deposu doldurulduğunda karada 850 kilometre yol katedebilen araç, havada ise bir depo yakıtla 700 kilometre uçuyor. Araç kolayca kanatlarını kapatıp karayolundaki park alanlarına da sığabiliyor.

Uçan araba, havadayken saatte 200 kilometre, karadayken ise saatte 160 kilometre hıza ulaşabiliyor. Üretime hazır olduğu ifade edilen aracı hazırlayan firma adına konuşan Tatiana Veber “Euromobil’i 1990’dan beri geliştiriyoruz” dedi. Veber, “İlk yarattığımız araç günlük kullanıma uygun değildi. Ancak yeni araç günlük trafiğin bir parçası olacak” dedi.

FİYATI 202 BİN TL

24 yıldan beri geliştirilen uçan araba AeroMobil 2.5 litrelik motora sahip. Boş ağırlığı 450 kilo olan uçan arabanın 70 bin euro’dan (202 bin TL) satışa çıkması bekleniyor.

Bakan Koca'dan 'aşı' iddialarını vecapladıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, parlamento muhabirlerinin sorularını yanıtladı. Bakan Koca, Kılıçdaroğlu'nun, 'ücretsiz aşıların 12 dolara fatura edildiği' iddiasına ilişkin "Vatandaşa verilmeyecek hiçbir hesabımız yok." ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet