Geri Dön

Ücretsiz tablet ne zaman dağıtılacak? Bakan Selçuk açıklama yaptı! Ücretsiz tablet başvurusu nasıl, nereden yapılacak?

Ücretsiz tabletlerle ilgili bir son dakika detayı geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tabletlerin dağıtılacağı zaman ile ilgili açıklama yaptı. Öğrenciler ise tabletlerin dağıtılacağı tarihi ve başvuru formu ile ilgili ayrıntıları merak ediyorlar. Peki ücretsiz tablet ne zaman dağıtılacak?

Ücretsiz tablet ne zaman dağıtılacak? Bakan Selçuk açıklama yaptı! Ücretsiz tablet başvurusu nasıl, nereden yapılacak?

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tabletler ile ilgili açıklama yapmıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün gerçekleştirdiği açıklamada tabletlerin dağıtılacağı tarihi açıkladı. Peki ücretsiz tabletler ne zaman dağıtılacak, başvuru nasıl yapılacak?

ÜCRETSİZ TABLET NE ZAMAN DAĞITILACAK?

Bakan Selçuk, tabletlerin dağıtımının bu haftadan itibaren başladığını açıkladı.

ÜCRETSİZ TABLETLERLE İLGİLİ DETAYLAR...

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, şu açıklamayı gerçekleştirdi;

"Bakanlık olarak ilk aşamada 500 bin öğrencimize tablet bilgisayar ulaştıracağız. Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize hızla ulaşabilmesi için hazırlamış olduğumuz dağıtım stratejisi var, buna göre hareket edilecek ve önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize tablet bilgisayarları peyderpey ulaşmaya başlayacak. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi bazı kriterler belirledik ve bu kriterleri resmi veriler üzerinden önceliklendirdik. Cihazların dağıtım süreci, il milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek ve bu cihazlar, okul yönetimleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

Ayrıca, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör kuruluşları ile sivil inisiyatifler tarafından sunulan ayni ve nakdi bilgisayar desteklerinin de öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için de aynı stratejiyle ve yöntemle hareket edilecek ve bu da kısa sürede başlayacak. Yapılan ayni ve nakdi yardımlar peyderpey çocuklarımıza ulaştırılacak."

İtalya’da sokağa çıkma yasağı protesto edildiİtalya'nın Napoli kentinde dün gece yürürlüğe giren sokağa çıkma yasağı ilk saatlerde protesto edilerek delindi. Bir muhabir protestocuların saldırısına uğradı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber