Geri Dön

Ufuk Bayraktar kimdir? Ufuk Bayraktar biyografisi

Ufuk Bayraktar, 6 ay süren hapis cezasının ardından dün tahliye oldu. Ailesine kavuşan ünlü oyuncu büyük mutluluk yaşadı. Ezel dizisinde Ramiz Dayı karakterinin gençliğine hayat veren Ufuk Bayraktar, Dağ filmlerinde gösterdiği performansla da herkesin beğenisini kazandı. Peki Ufuk Bayraktar kimdir?

Ufuk Bayraktar kimdir? Ufuk Bayraktar biyografisi

Ufuk Bayraktar, kariyerine ilginç hikayeler ile başlayan isimler arasında yer alıyor. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye gitmeme kararı alan Ufuk Bayraktar, babasının Cihangir'de işlettiği Firuzağa Kahvesi'nde çalışmaya başlar. Yönetmen Zeki Demirkubuz tarafından burda keşfedilen Ufuk Bayraktar, birçok filmde rol aldıktan sonra Ezel dizisinde Ramiz Dayı karakterinin gençliğine hayat verdi. Dağ filmlerinde gösterdiği performans ile oyunculuğunu iyiden iyiye taçlandıran başarılı oyuncu son olarak ruhsatsız tabanca taşıdığı gerekçesi ile 6 ay kesinleşmiş hapis cezasını dün tamamladı ve tahliye oldu. İşte Ufuk Bayraktar hakkında merak edilenler...

UFUK BAYRAKTAR KİMDİR?

Ufuk Bayraktar (d. 12 Eylül 1981, İstanbul, Türkiye), Türk sinema ve dizi oyuncusudur.

Hayatı

Liseyi Gürsoy Koleji'nde okuduktan sonra üniversiteye gitmeme kararı aldı ve babası Cevahir Bayraktar'ın Cihangir'de işlettiği Firuzağa Kahvesi'nde çalışmaya başladı. Burada Zeki Demirkubuz tarafından keşfedildi ve yönetmenin Bekleme Odası ile Kader adlı filmlerinde rol aldı. Daha sonra Nuri Bilge Ceylan'ın İklimler, Semih Kaplanoğlu'nun Yumurta, Cemal Şan'ın Ali'nin Sekiz Günü ve Feo Aladağ'ın Ayrılık adlı filmlerinde rol aldı.

ATV'de yayılanan Ezel dizisinde Tuncel Kurtiz'in oynadığı "Ramiz Dayı" karakterinin gençliğini canlandırdı. Milat dizisinde ise onun çocukluğunu, genç oyuncu Hira Mert Yüce canlandırdı.

Merve Bayraktar ile evlidir ve Efe Cevahir adında bir oğlu vardır.

Silivri'de koca dehşetiİstanbul Silivri'de bir kişi kafede oturan boşanma aşamasındaki eşine ve yanındaki arkadaşına ateş açtı. Hastaneye kaldırılan yaralıların durumlarının ağır olduğu öğrenildi. Hakkında uzaklaştırma kararı olduğu öğrenilen kişi polis merkezine giderek teslim oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber