Geri Dön

‘Ümraniye bombaları Zir’de çıktı’

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları yerleşkesinde İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen ikinci Ergenekon davasının 102. duruşmasında tutuklu sanık Yarbay Mustafa Dönmez’in çapraz sorgusu yapıldı

Avukatı Celal Ülgen’in sorularını cevaplandıran Dönmez, Ülgen’in “Sapanca ve Zir Vadisi’nde aramaların kaç gün arayla yapıldığını” sorması üzerine, “İlk arama 7 Ocak’ta Sapanca’dayapıldı. Zir Vadisi’ndeki ise 12 Ocak’ta yapıldı” dedi.
Sapanca ve Zir Vadisi’nde çıkan mühimmatlar arasında bire bir aynı olan var mı?” şeklindeki soruya Dönmez, “Evet var. Çok ilginç bir bulgu buldum. Ümraniye’de çıkan 27 el bombası var. Sadece 18’i imha ediliyor. Bununla ilgili tutanak var. Bu imha edilenler Zir Vadisi aramalarında çıktı. 1955’te imal edilmiş. Bu bombalar atılsa bile patlamaz. İçleri boş. Türk Silahlı Kuvvetleri, bunları birliklerden toplayıp, imha ediyor.Bunlar tesadüf olamaz. Bunlar polise ait” yanıtını verdi.

Ankara'da intikam cinayetiAnkara'nın Keçiören ilçesinde daha önce akrabalarını silahla yaralayan kişiden intikam almak isteyen cinayet zanlısı, husumetli olduğu kişiyi yol kenarında pusu kurarak tabancayla öldürdü. Cinayeti işleyen şüpheli olay yerinden kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet