Geri Dön
GündemÜniversiteler açılacak mı, ne zaman açılıyor? Bahar dönemi üniversiteler açılır mı? Gözler YÖK'te

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılıyor? Bahar dönemi üniversiteler açılır mı? Gözler YÖK'te

Üniversiteler ne zaman açılacak? Koronavirüs salgını nedeniyle eğitime ara veren, uzaktan eğitim ile devam eden üniversiteler için öğrencilerin gözü YÖK'ten gelecek son dakika açıklamasında. Bahar döneminde üniversiteler açılacak mı? Uzaktan eğitim ne kadar devam edecek? İşte üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili son dakika gelişmeleri...

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılıyor? Bahar dönemi üniversiteler açılır mı? Gözler YÖK'te

Son dakika haberi... Üniversiteler bahar döneminde açılacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan uzaktan eğitim kararı YÖK'ün açıklaması ile üniversiteler için de dönem başından itibaren devam ediyor. Peki, üniversitelerde uzaktan eğitim devam edecek mi? Üniversiteler ne zaman açılacak?

ÜNİVERSİTELER BAHAR DÖNEMİNDE AÇILACAK MI?

Uzaktan eğitim ne kadar devam edecek? Koronavirüs önlemleri kapsamında devam eden uzaktan eğitim süreci üniversitelerde bahar döneminde de sürecek mi? Öğrencilerin gözü YÖK'ten gelecek açıklamada. Yükseöğretim Kurulu'ndan yüz yüze eğitime geçiş ile ilgili henüz yeni bir açıklama yapılmadı.

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI? CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu.

Üniversitelerin yeni akademik yılının, hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, koronavirüs salgını sebebiyle bir hayli zor şartlarda yürütülüyor olsa da akademik eğitimin kesintisiz devam etmesinin önemini vurguladı.

Uzaktan eğitim tecrübesinin değerli olduğunu ancak örgün eğitimin yerini tutmayacağını belirten Erdoğan, "İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 5 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye'ye ulaştıSağlık Bakanlığı, THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz Sinovac aşısının bugün Türkiye'ye ulaştığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 30'a indiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Koca'dan aşılarla ilgili randevu uyarısı geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet