Geri Dön

Üniversiteler ne zaman açılacak? Bu sene üniversiteler açılacak mı?

Üniversitelerin açılıp açılmayacağı ekim ayı yaklaşırken bir hayli merak konusu olmuş durumda... Özellikle bu sene yeni kayıt yaptıran üniversite öğrencileri her gelişmeyi yakından takip etmek istiyor. Bu nedenle de sıklıkla sorulan soru Üniversiteler ne zaman açılacak? şeklinde... İşte ayrıntılar...

Üniversiteler ne zaman açılacak? Bu sene üniversiteler açılacak mı?

Ekim ayı yaklaşırken üniversitelerin akıbeti öğrenciler tarafından araştırılıyor. Heyecan katsayısı gitgide artarken yüz yüze eğitim olup olmayacağı merak ediliyor. İşte son gelişmeler...

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

Geçtiğimiz günlerde Bakanlık tarafından YÖK'e verilen tavsiyeyi birçok okul uygulamaya başladı. 127 devlet üniversitesinden 122'si uzaktan eğitim kararı alırken 5 devlet üniversitesi ise henüz konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Peki hangi üniversiteler henüz uzaktan eğitim duyurusu yapmadı?

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI, NE ZAMAN AÇILACAK?

Bakanlığın cevabı yazısında '2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde teorik derslerin mümkün olduğunca yüz yüze aynı ortamda bulunmaksızın uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması, uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu programlarda uygulamaların mümkünse ertelenmesi, ertelenmemesi durumunda kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak yüz yüze sürdürülmesininönerilmesine karar verilmiştir' ifadesi yer almaktadır. Üniversitenizde, 2020-2021 eğitim ve öğretim dönemine ilişkin planlamalarınıza ait kararlarınızda YÖK'ün, yükseköğretim kurumlarına tanımış olduğu inisiyatif çerçevesinde Sağlık Bakanlığının görüşlerinin dikkate alınması hususunda gereğini rica ederim."

YÖK ÜNİVERSİTELERİN AÇILIŞ TARİHİNİ DUYURMUŞTU

YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili ‘YÖK olarak, üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.’ demişti. Bazı üniversiteler eğitimlere uzaktan eğitim şekli ile başlayacağını duyurdu.

HANGİ ÜNİVERSİTELER UZAKTAN EĞİTİME GEÇTİ?

Yeni eğitim-öğretim dönemi için henüz bir açıklama yapmayan devlet üniversiteleri şöyle: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi.

Diğer üniversiteler ilk dönemin uzaktan eğitim olarak devam edeceğini açıkladı. Kendi üniversitenizin resmi internet sitesi üzerinden resmi duyuruya erişebilirsiniz.

İzmir'de silahlı saldırıİzmir'in Karşıyaka ilçesinde, aralarında husumet olduğu ileri sürülen kimliği belirsiz kişi Engin Ekşioğlu'nu(39) iş yerinde tabanca ile vurarak öldürdü. Olayın ardından polis ekipleri, kayıplara karışan cinayet firarisini yakalamak için çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber