Geri Dön
GündemUsta gazeteci Tunca sonsuzluğa uğurlandı

Usta gazeteci Tunca sonsuzluğa uğurlandı

Türk basınının usta gazetecisi Hulusi Tunca (65), geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Tunca için dün Ataköy Ömer Durak Camii’nde bir tören düzenlendi. Cenaze törenine ailesinin yanı sıra meslektaşları ve dostları katıldı. Tunca, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Usta gazeteci Tunca sonsuzluğa uğurlandı

Mesleğe 1972 yılında Milliyet grubuna ait HEY dergisinde başlayan Tunca muhabirlik, istihbarat şefliği, yazı işleri müdürlüğünden sonra derginin genel yayın yönetmenliğini yaptı. HEY dergisine 25 yıl emek veren Tunca daha sonra Sabah, Star, Takvim, Habertürk ve Hürriyet gazetelerinde de çalıştı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Tunca’nın ölümüyle ilgili olarak yayımladığı mesajda “Değerli üyemiz Hulusi Tunca’yı kaybettik. Mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren Hulusi Tunca’yı sevgi ve saygıyla anıyoruz. Hulusi Tunca’nın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verdi. Meslekteki çalışmaları nedeniyle birçok ödüle layık görülen Tunca ‘Türk Pop Müziği Sanatçıları Ansiklopedisi’nin de arasında bulunduğu beş kitaba imza atmıştı.

Bakanlar Akar ve Varank, Kayseri'de çeşitli ziyaretlerde bulunduMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kayseri'de ziyaretler gerçekleştirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet