Geri Dön
GündemUygun’a ağır müebbet talebi

Uygun’a ağır müebbet talebi

Ankara’nın Mamak ilçesinde Esra Hankulu’nun (25) evinde ölü bulunmasıyla ilgili hazırlanan iddianamede tutuklu şüpheli Ümitcan Uygun (27) hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi.

Uygun’a ağır müebbet talebi

 

PAŞA ALYURT Ankara - Esra Hankulu, Akdere semtindeki evde 3 Ağustos’ta ölü bulundu. Olay gecesi aynı evde kalan şüpheliler Ümitcan Uygun, Furkan G. ve Dilan C. gözaltına alındı. Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede yer alan Adli Tıp Raporu’nda Hankulu’nun, “künt kafa travmasına bağlı iç kanama” sonucunda yaşamını yitirdiği kaydedildi. İddianamede, şüpheli Furkan G. tarafından durumun Uygun’a telefon yoluyla bildirildiği, Uygun’un ise “Bu işe beni karıştırmayın” dediği bilgisine yer verildi.

‘Delilleri gizlediler’

Furkan G.’nin, Hankulu’na ait cep telefonunu Dilan C.’nin çantasına koyduğu, her iki şüphelinin de delil niteliğindeki cep telefonunu adli makamlardan sakladıkları belirtilen iddianamede, şüphelilerin bu şekilde yardım veya bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmemesi suçunun yanında, “suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” suçunu da birlikte fail olarak işledikleri vurgulandı.

İddianamede, şüpheli Uygun’un, Hankulu’nu öldürdüğü, diğer iki şüphelinin ise suç delillerini kararttıklarına işaret edildi. Bu kapsamda, Uygun’un, “kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürme” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet”, Furkan G. ve Dilan C.’nin de, “suç delillerini karartmaktan” beş yıla kadar hapse mahkum edilmesi talep edildi.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi
Rusya kritik tarihi açıkladı! Dünya bu ana kilitlendi
Omicron izin vermedi: Bunu özleyeceğiz
İran'da korkutan ses! Nedenini canlı yayında açıkladı
Denizde panik anları! Gezi teknesi ile kargo gemisi çarpıştı
Merih Demiral sahnede! Napoli'ye büyük şok
Ülke ihtiyacının yüzde 40'ını karşılayacak! Bugün açıldı
NASA anbean yayınladı! Bu yıl son kez gerçekleşti
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişikliğe gidildi
Hazar Ergüçlü ile Onur Ünlü evleniyor mu?
Gündeme bomba gibi düştü! Ellerinde daha fazlası var
1200 metreye kadar menzili var! 'Siz görmeden o görüyor'
Trabzonspor'da Cornelius şoku! Kafası yarıldı
Clooney milyonları elinin tersiyle itti! Bir günde 35 milyon dolar kazanç
Robot süpürge tercihinde 5 önemli adım

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler