Geri Dön

Uyuşturucuya karşı topyekûn mücadele

İçişleri Bakanlığı’nın ev sahipliğinde, Adalet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları arasında “Uyuşturucuyla Mücadele İstişare” toplantısı gerçekleştirildi.

Uyuşturucuya karşı topyekûn mücadele

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanını temsilen Bakan Yardımcısı Reha Denemeç ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Mücahit Öztürk katıldı.

Her bakanlığın uyuşturucuyla mücadelede yaptığı faaliyetlerin anlatıldığı ve 2018’in değerlendirildiği toplantıda, 2019’da yapılacak çalışmalar da ele alındı. Toplantıda “uyuşturucuyla mücadele” konusu, arzla mücadele, eğitim, önleme ile tedavi, rehabilitasyon olarak üç başlıkta ele alındı.

Uyuşturucuyla mücadelede bakanlıklar arası koordinasyonun artırılması, koordinasyon, iş birliği ve istişarenin sürekliliğinin sağlanması için düzenli bir zemin oluşturması konularının görüşüldüğü toplantıda, İçişleri Bakanlığı’nın uyuşturucuyla mücadelede yürüttüğü faaliyetler de anlatıldı. Hem İçişleri Bakanlığı’nın diğer bakanlıklardan beklentileri hem de diğer bakanlıkların İçişleri Bakanlığı’ndan beklenti ve taleplerinin istişare edildiği toplantıda ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Hakkı Seydioğulları da sunum yaptı.

Sosyal medyada gündem olan yarbay-polis tartışmasında için flaş gelişme!Polis yol kontrolü sırasında kendisini yarbay olarak tanıtarak hakaret ve mukavemet eden kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Tabip yarbay olduğu öğrenilen kişinin İstanbul’da bir hastanede görev yaptığı belirlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber