Geri Dön

"Vak The Rock", "No Problem" ve "Agannaga Rüşvet" hangi müzik grubunun albümleridir? 10 Eylül Hadi ipucu sorusu

Online bilgi yarışması Hadi'nin 20:30'da oynanacak müzik gecesi konseptinde günün sorusu ülkemizin en önemli müzik gruplarından birine ilişkin soruldu. Peki büyük bir merakla araştırılan "Vak The Rock", "No Problem" ve "Agannaga Rüşvet" hangi müzik grubunun albümleridir?

"Vak The Rock", "No Problem" ve "Agannaga Rüşvet" hangi müzik grubunun albümleridir? 10 Eylül Hadi ipucu sorusu

Son zamanların en sevilen online bilgi yarışması Hadi'de, günün ipucu sorusu yayımlandı. Ülkemizin en ünlü müzik gruplarından biri ile ilgili sorulan sorunun cevabını derledik. İşte Hadi 10 Eylül ipucu sorusu...

SORU

"Vak The Rock", "No Problem" ve "Agannaga Rüşvet" hangi müzik grubunun albümleridir?

CEVAP

MFÖ

Mazhar Fuat Özkan, kısaca MFÖ, Türk pop ve rock müzik grubu. Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur’dan oluşmaktadır. 1984 yılında çıkardıkları Ele Güne Karşı Yapayalnız ile müzik hayatlarına başlayan grup, bu albümdeki "Ele Güne Karşı", "Güllerin İçinden", "Bu Sabah Yağmur Var İstanbul'da", "Yalnızlık Ömür Boyu" gibi şarkılarla dikkat çekti. 1985 ve 1988 yıllarında sırasıyla "Diday Diday Day" ve "Sufi" şarkılarıyla Türkiye'yi Eurovision şarkı yarışmasında temsil etmişlerdir.

Berat Albayrak açıkladı: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli varBakan Albayrak, "Ekonomide MİLLİ BAĞIMSIZLIĞIN bir bedeli var. Bizim ecdadımız bu bedeli canı pahasına SAYISIZ kere ÖDEDİ. Sıra bizde! Biz BUGÜN bağımsızlık mücadelesinde taşın altına elimizi değil, YÜREĞİMİZİ koyuyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber