Geri Dön

Valilik uyardı! Kendilerini memur olarak tanıtıp...

Tunceli Valiliği, kentte ve yurt dışında bazı şirket ve kuruluşları telefonla arayarak kendilerini Tunceli Valisi ya da Valilik personeli gibi tanıtarak dolandırıcılık yapmaya çalışanlara karşı uyardı.

Valilik uyardı! Kendilerini memur olarak tanıtıp...

Valilikten yapılan açıklamada, kentte ve yurt dışındaki bazı şirket, kuruluş ve kişileri telefonla arayarak kendilerini Tunceli Valisi ya da Tunceli Valiliğinden görevli memur olarak tanıtan kişilerin vatandaşlardan para talep ettiğinin tespit edildiği belirtildi.

Vatandaşların bu tür aramalara kesinlikle itibar etmeleri gerektiği belirtilen açıklamada, "Vatandaşların bu gibi durumlarda Emniyet Müdürlüğünün 155 veya Jandarma Komutanlığının 156 numaralı telefon numaralarını arayarak ihbarda bulunmaları, telefon dolandırıcılık suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır." ifadelerine yer verildi.

Mucize kurtuluş! Endişe içinde izledilerMuğla'nın Marmaris ilçesinde, İngiliz turistin bindiği deniz paraşütünü çeken tekne, türbin motoruna halat dolanması sonucu arızalandı. Teknenin kaptanı arızanın ardından halatı boşalan ve havada kontrolsüz şekilde süzülen parüşütü, çeşitli manevralarla sahildeki kapalı olan bir otelin çatısına indirerek, turistin kurtarılmasını sağladı. Şans eseri yara almadan kurtulan turist, aynı su sporları istasyonuna tekrar gidip, deniz paraşütü keyfine devam etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber