Geri Dön
GündemVan Gölü'nde, teknede 20 kaçak göçmen yakalandı

Van Gölü'nde, teknede 20 kaçak göçmen yakalandı

Van Gölü’ndeki bir teknede jandarmanın yaptığı denetimlerde 17'si Afganistan, 2'si Bangladeş ve 1'i Pakistan uyruklu toplam 20 kaçak göçmen yakalandı.

Van Gölü'nde, teknede 20 kaçak göçmen yakalandı

Bitlis İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yasa dışı yollarla ülkeye giren kaçan göçmenlere yönelik denetimlerini hem karada hem de Van Gölü üzerinde sürdürüyor. Ahlat ilçesinin Yelkenli bölgesinde denetim yapan Asayiş Bot Tim Komutanlığı ekipleri, göl üzerinde tespit edilen teknede 17'si Afganistan, 2’si Bangladeş ve 1'i Pakistan, toplam 20 kaçak göçmeni yakaladı. Kaçaklara, 'Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’na muhalefet' suçundan toplam 94 bin 920 TL idari para cezası kesildi. Sağlık taramasından geçirilen kaçaklar, sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

 

Kumar baskınında polisi görünce uyuma numarası yaptıAdana'da kumar oynandığı tespit edilen 22 ayrı adrese yapılan baskında 277 kişiye 783 bin 874 TL ceza kesildi. Baskın yapılan adreslerden birinde polisin gören bazı kişilerin merdiven altında saklanması ve gizli geçitten kaçmaya çalıştıkları görüldü. Aynı adreste bir kişinin de uyuyor numarası yapması dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet