Geri Dön
GündemVan'da bugün okullar tatil mi? 13 Ocak Van Valiliğinden açıklama geldi mi?

Van'da bugün okullar tatil mi? 13 Ocak Van Valiliğinden açıklama geldi mi?

Van'da etkili olan kar yağışı nedeniyle öğrenci ve veliler tarafından bugün okullar tatil mi sousuna yanıt aranıyor. Van'ın birçok ilçesinde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime 1 gün süreyle bazı ilçelerde ara verildi. Peki Van'da 13 Ocak (Bugün) hangi ilçelerde okullar tatil edildi? İşte o sorunun yanıtı...

Van'da bugün okullar tatil mi? 13 Ocak Van Valiliğinden açıklama geldi mi?

Van'da bugün okullar tail mi sorusu öğrenci ve veliler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Van'da etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok ilçede hayat olumsuz yönde etkileniyor. Ulaşım ve eğitimde aksamaların yaşandığı Van'da üç ilçede eğitime 1 gün süre ile ara verildi. Peki Van'da 13 Ocak (Bugün) hangi ilçede okullar tatil edildi?

VAN VALİLİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Van Valiliği, kent genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava muhalefeti nedeniyle merkeze bağlı 3 ilçede okulların tatil edildiğini açıkladı. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz genelinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları hakim olduğundan, merkez ilçelerimiz; Edremit, İpekyolu ve Tuşba ile taşra ilçelerimizde eğitim- öğretime 13 Ocak 2020 Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca, belirtilen ilçelerdeki hamile ve engelli kamu görevlilerimiz de don ve buzlanmadan kaynaklı olası kazalara maruz kalmamaları için aynı gün idari izinli sayılmıştır."

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner