Geri Dön
GündemVan'da lale devri!

Van'da lale devri!

Van Büyükşehir Belediyesi'nin park, bahçe ve caddelere ektiği laleler, havaların ısınmasıyla birlikte çiçek açtı.

Van'da lale devri!

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığınca geçen yıl kasım ayından itibaren şehrin çeşitli noktalarına ekilen yüz binlerce lale, havaların ısınmasıyla birlikte çiçek açtı.

Yaklaşık 300 bin lale, sümbül ve nergis soğanı, kentin cadde ve parklarını renklendirdi. Park ve Bahçeler Daire Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, kenti güzelleştirmek için yaptıkları peyzaj çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Dikilen lalelerin açmasıyla birlikte şehir merkezimiz, ana cadde ve parklarımız adeta çiçek bahçesine dönüştü. Yine havaların ısınmasıyla birlikte ilimiz genelindeki budama çalışmaları ve fidan dikimi gibi çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmalarla kentimizi daha yeşil ve güzel bir görüntüye kavuşturmayı hedefliyoruz" dedi.

 

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet