Geri Dön

Veliden öğretmene okulda bıçaklı saldırı

Bursa’da Necla K. (43) ilkokul 4’üncü sınıf öğrencisi oğlunun öğretmeni Tolga Daştan’ı (38), çocuğuyla ilgilenmediği iddiasıyla çıkan tartışmada bıçakladı.

Veliden öğretmene okulda bıçaklı saldırı

Çocuğu, merkez Yıldırım ilçesindeki İhsan Dikmen İlkokulu’nda eğitim gören Necla K., dün oğlunun sınıf öğretmeni Tolga Daştan ile görüşmek için okula geldi.

Necla K., oğluyla yeteri kadar ilgilenmediğini öne sürdüğü öğretmen Tolga Daştan ile tartışmaya başladı. Koridorda, öğrenci, öğretmen ve velilerin önünde meydana gelen tartışma sırasında öfkelenen Necla K., yanında getirdiği bıçağı çıkarıp, Daştan’a saldırdı. Çıkan arbedede öğretmen Tolga Daştan sırtından ve bacağından yaralandı. Tolga Daştan, müdür odasına kaçarak kapıyı kapattı.
Haber verilmesi üzerine okula sağlık ekipleri ve polis geldi. 112 Acil Servis ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Tolga Daştan, Muradiye Devlet Hastanesine götürülerek tedavi altına alındı. Polis, yaralama şüphelisi Necla K.’yi suç aleti bıçak ile birlikte gözaltına aldı.

İstanbul'da DEAŞ operasyonuİstanbul Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne (TEM) bağlı polis ekipleri, 9 ilçede DEAŞ terör örgütüne yönelik daha önceden belirlenen 16 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. 16 şüpheliye yönelik operasyon kapsamında girilen adreslerde arama yapan polis ekipleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet