Geri Dön

‘Verdi cinayeti’nde itirafçı sayısı 4 oldu

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin makamında öldürülmesiyle ilgili soruşturmada, gözaltındaki 2 şüpheli daha itirafçı olarak serbest kaldı.

‘Verdi cinayeti’nde itirafçı sayısı 4 oldu
FERİT ZENGİN İstanbul

İlk iki itirafçının ifadeleriyle 2’si aktif polis 6 şüpheli gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında 22 şüphelinin ifade alma işlemleri devam ediyor.  

Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin 11 Aralık 2018 günü makamında polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu tarafından vurularak öldürülmesiyle ilgili soruşturmada, FETÖ mensubu olduğu tespit fail İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’yla bağlantılı 27 şüpheli tespit edilmişti.

Arasında Sarıcaoğlu’nun, FETÖ ablası eşi, FETÖ’den ihraç edilip geri dönen doktor abisi ile 4 mahrem imamın da bulunduğu bulunduğu şüphelilerden 2’sinin örgütün mahrem imamı olduğu ve yurtdışına kaçtığı belirlendi. Sorguya alınan şüphelilerden 2’si hafta başında etkin pişmanlık yasasından yararlanarak itirafçı olup serbest bırakılırken, 2 şüpheli daha önceki gün etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak serbest bırakıldı.

Bağlantısı tespit edildi

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin 11 Aralık 2018’de polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu tarafından şehit edilmesinin ardından geçtiğimiz Ekim ayında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan bir ihbarla, Rize’de kapanan soruşturma tekrar açılmış, Sarıcaoğlu’nun geçmişteki ilişkileri mercek altına alınarak, 10 yıllık telefon görüşmelerinden FETÖ bağlantısı tespit edilmişti. Yapılan çalışmalarda, katil zanlısı polisin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) nün kripto hücresi mensubu olduğu ve Karlov suikasti tetikçisiyle birlikte örgüt suikastçiler listesinde yer aldığı belirlenmişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Libya'daki süreci çok daha yakın bir markaj içinde sürdürelim istiyoruzCumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber