Geri Dön
GündemYangını görünce kapıyı kırıp, komşusunu kurtardı!

Yangını görünce kapıyı kırıp, komşusunu kurtardı!

Ağrı’da tek katlı bir evde çıkan yangında içeride mahsur kalan Ayda Hasanova'yı, kapıyı kırıp içeri giren komşusu kurtardı. Ekipler, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Yangını görünce kapıyı kırıp, komşusunu kurtardı!

Leylekpınar Mahallesi Namık Sezgin Caddesi’ndeki bir evde saat 10.00 sıralarında yangnı çıktı. Yükselen dumanları gören çevredekiler, Ağrı Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdi.

Bu sırada işe giden komşusu Mehmet Şerif Koç, içeriden gelen çığlıkları duyunca kapıyı kırıp içeri girdi, Ayda Hasanova’yı dışarı çıkardı. Adrese sevk edilen itfaiye ekipleri, kısa sürede yangını kontrol altına alarak söndürdü.

Komşusunu kurtaran Mehmet Şerif Koç, “Ben buradan işe doğru gidiyordum. Evden dumanların yükseldiğini fark ettim. Sonra yanan evin içinden biri bana ‘beni kurtar’ diye seslendi. Kapıyı açmaya geldiğimde kapı kilitliydi. Evim hemen yakında olduğu için keseri alıp geldim ve kilidi kırdım. Kadını dışarı çıkardım. Evin asıl girişi bu taraftan değil. Yangın çıktığı için kapıya gidememiş. Bu benim kırdığım kapı kullanılmayan bir kapıymış. Ama olsun kimseye bir şey olmadı. O yönden mutluyum" dedi.

Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

 

1 Nisan şakası olarak duyurulan festival gerçeğe dönüşünce polis müdahale ettiBelçika'nın başkenti Brüksel'de "1 Nisan şakası" olarak duyurulan müzik festivali için binlerce genç parkta toplanınca polis müdahale ederek gençleri tazyikli su ve gaz kullanarak dağıttı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet