Geri Dön
GündemYanından geçenler fark etmiyordu... Sultan Süleyman'ın su içtiği çeşme!

Yanından geçenler fark etmiyordu... Sultan Süleyman'ın su içtiği çeşme!

Eyüpsultan'da yanından gelip geçenlerin fark etmediği başta Kanuni Sultan Süleyman olmak üzere pek çok Osmanlı padişahının suyundan içtiği çeşme CNN TÜRK muhaberleri tarafından görüntülendi.

CNN TÜRK ekibinden Burçak Bozkuş ve kameraman Alper Öztürk, çeşmenin son durumunu Tarihçi-Yazar Mehmet Dilbaz'la konuştu.

Osmanlı döneminde padişahların su içtiği ve üst kısmı namazgah olarak kullanılan Eyüpsultan Gümüşsuyu'ndaki 500 yıllık Zeynep Hatun çeşmesi, adeta harabeye dönmüş durumda.

Tarihçi-Yazar Mehmet Dilbaz, çeşmenin acilen onarılması gerektiğini söyledi.

Tarihi değerinden habersiz vatandaşlar ise çeşmenin yanından geçip gidiyor. Dilbaz çeşmenin yeniden su ile kavuşturulması gerektiğinin altını çizdi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Müzisyenin sazını kırıp yüzüne tekme attı! Gaziantep Valiliği açıklama yaptıGaziantep’te düğünde istek parçayı hemen çalmayan müzisyen Erdal Erdoğan'ın sazını kırıp yüzüne tekme atan H.K. gözaltına alındı. Olaya ilişkin görüntülerin sosyal medyada 'ırkçı saldırı' olarak paylaşılması üzerine Gaziantep Valiliği açıklama yaptı. Valilik, "Kürtçe müzikten kaynaklanan ırkçı bir saldırı olduğuna dair yapılan art niyetli paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler