Gündem Yaralı yakınlarının hastane önünde bekleyişi sürüyor

Yaralı yakınlarının hastane önünde bekleyişi sürüyor

11.12.2016 - 13:29 | Son Güncellenme:

Beşiktaş'ta dün meydana gelen terör saldırısında yaralananların tedavileri kaldırıldıkları hastanelerde devam ediyor.

Yaralı yakınlarının hastane önünde bekleyişi sürüyor

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören yaralıların yakınlarının da acil bölümünün önünde bekleyişi sürerken, hastane çevresinde ve girişinde de polis güvenlik önlemi aldı.

CENAZELER ADLİ TIP KURUMUNDAN ALINIYOR

BEŞİKTAŞ'taki hain terör saldırısında şehit olan polis ve sivillerin cenazeleri aileleri tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alınıyor. Belediye araçları ile alınan cenazeler yapılacak tören için Emniyet Müdürlüğü'ne götürülecek. Adli Tıp Kurumu'ndaki Türk Bayraklarının da yarıya indirildiği görüldü.

Haberin Devamı

ACILI BABA: ANKARA'DAN SINAV SONRASI 2 GÜNLÜĞÜNE GELDİ

Arkadaşlarının patlamadan sonra haber alamadığı, bunu da twitterden duyurduğu Mustafa Berkay Akbaş'ın cenazesini alan babası Salim Akbaş şöyle konuştu:

"19 Yaşında. Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi. İstanbul'a Ankara'dan sınav sonrası sadece 2 günlüğüne geldi. Gezmek için geldiler. Tesadüfen taksiyle oradan geçiyorlar. Hepsi bu. Sadece bu. Bu kadar tesadüfi, bu kadar basit bu kadar ucuz. Bunun için şehit. Yok ben istemiyorum oğlum şehit olsun. Oğlum katledildi . Ben başka bir şey demiyorum. Mustafa Berkay Akbaş gelecek vadeden bir tıp öğrencisi. Başkent Üniversitesi'nde. Hayali doktor olmaktı. Böyle insanlara yardım etmekti. Ama ben onu cenaze arabasıyla geri götürüyorum şimdi. Twitter'da kayıp ilanı olan çocuk. Terörü sadece lanetlemeyle bitseydi. Yıllardır lanetliyoruz. Yarın çiçek bırakırlar. Başka bir şey yapmazlar. Ben istemiyorum oğlum şehit olsun. Oğlum katledildi."