Geri Dön

Marketler saat kaça kadar açık? Hafta sonu marketler açık mı? İşte Bim, A101 ve Şok Market çalışma saatleri...

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 24 ilde olacak sokağa çıkma yasağına yaklaşırken marketlerin açık olup olmayacağı ise merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili 81 il valiliğine genelge gönderdi. Genelgede marketler ile ilgili detaylar yer aldı. Peki yarın marketler kaça kadar açık? Hafta sonu marketler açık mı?

Marketler saat kaça kadar açık? Hafta sonu marketler açık mı? İşte Bim, A101 ve Şok Market çalışma saatleri...

Sokağa çıkma yasaklaması bu hafta sonu 24 ilde gerçekleştirilecek.Marketlerin açık olup olmayacağı merak edilirken marketlerin çalışma saatleri de araştırılıyor. Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili İçişleri Bakanlığı genelge yayımlandı. Peki yarın marketler kaç kadar açık, hafta sonu açık olacak mı? İşte Bim, A101 ve Şok Market çalışma saatleri...

YARIN MARKETLER KAÇA KADAR AÇIK?

İçişleri Bakanlığı yayımlandığı sokağa çıkma kısıtlaması genelgesinde marketler ile ilgili şu detayları açıkladı:

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 8 Mayıs Cuma günü market, bakkal ve manavlar saat 23.00'e kadar faaliyet gösterebilecek. 9 Mayıs Cumartesi ve 10 Mayıs Pazar günleri market, bakkal ve manavlar kapalı olacak.

Ramazan ayı münasebetiyle, sokağa çıkma kısıtlaması olan 9 Mayıs Cumartesi ve 10 Mayıs Pazar günleri sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere lokanta ve restoran tarzı işyerleri, 10 Mayıs Pazar gününün "Anneler Günü" olması dolayısıyla sokağa çıkma kısıtlaması olan 9 Mayıs Cumartesi ve 10 Mayıs Pazar günleri evlere servis şeklinde hizmet sunmak üzere sadece çiçek satan iş yerleri, ilaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri, zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, Acil Çağrı Merkezleri, AFAD Birimleri, Vefa Sosyal Destek Birimleri, Göç İdaresi, PTT vb.), valilikler/kaymakamlıklar tarafından yerleşim merkezleri için her 50 bin nüfusa bir adet ve il sınırları içinden geçen şehirlerarası karayolu ve varsa otoyol üzerinde her 50 kilometre için bir adet olmak üzere belirlenecek sayıda akaryakıt istasyonu ve lastik tamircisi (bu madde kapsamında açık olacak akaryakıt istasyonları ile lastik tamircileri kura yöntemi ile belirlenecektir ve nöbetçi akaryakıt istasyonlarının marketleri açık olacak) faaliyet gösterebilecek.

MARKETLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ

Geçtiğimiz günlerde ise İçişleri Bakanlığınca alınan önlemlerle birlikte marketlerin çalışma saatleri değişti.

BİM KAÇTA AÇILIYOR KAÇTA KAPANIYOR?

BİM 09.00- 21.00 arası çalışıyor.

A101 ÇALIŞMA SAATLERİ

A101 09.00-21.00 arası hizmet veriyor.

ŞOK MARKET KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

ŞOK Market 09.00-21.00 arası hizmet veriyor.

İçişleri Bakanlığı yayımladığı sokağa çıkma kısıtlaması genelgesinde ise 8 Mayıs tarihinde marketlerin saat 23.00'kadar çalışabileceğini belirtti.

Ağaca çarpan kamyon parçalandı!İstanbul Avcılar’da kamyon ve otomobilin çarpıştığı kazada 2 kişi yaralandı. Kamyonun, parçalandığı kaza anı kameralara saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber