Geri Dön
Gündem1 Haziran'da bugün nereler açılıyor? Kafeler, Parklar, Restoranlar, Sürücü kursları, Spor salonları ne zaman saat kaçta açık olacak? 1 Haziran açık olan yerler listesi

1 Haziran'da bugün nereler açılıyor? Kafeler, Parklar, Restoranlar, Sürücü kursları, Spor salonları ne zaman saat kaçta açık olacak? 1 Haziran açık olan yerler listesi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında son dakika kararları açıklanmaya devam ediyor. Binlerce iş yeri sahibi ve vatandaş bugün Kafeler, Restoranlar, Parklar, Spor salonları, Sürücü kursları açık mı sorusunun cevabını arıyor. Konuyla ilgili olarak Kafe sahipleri yasakların ne zaman son bulacağını araştırırken Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen açıklamayı yaptı...

1 Haziran'da bugün nereler açılıyor? Kafeler, Parklar, Restoranlar, Sürücü kursları, Spor salonları ne zaman saat kaçta açık olacak? 1 Haziran açık olan yerler listesi

Dünya ve ülkemizde Koronavirüs önlemleri sebebiyle kafeler, parklar, sürücü kursları, spor salonları ve restoranlar gibi yerlerin faaliyetleri geçici olarak askıya alınmıştı. İçişleri bakanlığı geçtiğimiz ay koronavirüs önlemleri dolayısıyla birçok yerin geçici süreyle kapatıldığını duyurmuştu. Peki bugün Kafeler, Parklar, Restoranlar, Sürücü kursları, Spor salonları ne zaman saat kaçta açık olacak? 

BUGÜN HANGİ YERLER AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günkü açıklamalarına göre, koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan bazı mekanların da 1 Haziran'dan itibaren açılıyor. Restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçesi ve kaplıcalar, belli kurallara tabi olarak günün belli saatlerinde 1 Haziran'dan itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Eğlence mekanları ve nargile cafeler ise kapsam dışı tutuldu. Bu mekanlar kapalı kalmaya devam edecek. İçişleri Bakanlığı, Cumartesi yayımladığı genelgeyle 1 Haziran'dan itibaren yeniden faaliyete geçmesi öngörülen restoran, cafe, pastane gibi işletmelerin saat 22.00'ye kadar açık olacağını belirtti. Genelgede lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokalleri, SPA, sauna, kaplıca, hamam ve yüzme havuzu gibi mekanların "belirlenen kurallar dahilinde" saat 22.00'ye kadar hizmet verecekleri belirtildi.

Spor merkezleri ve tesisleri de saat 00.00'a kadar açık kalabilecek. Genelgede, park/bahçe, rekreasyon alanları, piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile sahil bantlarında piknik, spor, yürüyüş, gezi, balık tutma vb. faaliyetlere de belirlenen kuralların yanı sıra "mesafe şartlarına uyularak" 1 Haziran'da başlanacağı vurgulandı. Erdoğan ayrıca, "Plajlar, milli parklar, bahçeler 1 Haziran'da faaliyete geçebilecek. Müze ve ören yerleri de 1 Haziran'da açılıyor. Hayvan satış yerleri 1 Haziran, hipodromlar 10 Haziran'da yeniden faaliyete geçebilecek. Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır" dedi.

Kreş, gündüz bakım evleri, sürücü kursları, kütüphaneler, gençlik merkezleri de Haziran ayı içerisinde açılacak diğer mekanlar arasında yer alıyor. Deniz turizmi ve taşımacılığına yönelik sınırlamalar da yine belli kurallar çerçevesinde kaldırılacak.

Yüksekova'da kış uykusundan uyanan yılanlar yuvalarından çıktıHakkari'nin Yüksekova ilçesinin 'Yılan Pınarı' bölgesinde havaların ısınmasıyla birlikte sürü halinde yılanlar görüldü. Yüksekova Belediyesi Veteriner Hekimi Hekim Kaçan, yılanlara zarar verilmemesi gerektiğini belirterek, "Eğer yılanlar öldürülürse doğal döngü bozulacaktır. Bu sefer fareler ortaya çıkacaktır. Fareleri öldürmek zorunda kalacağız. Böcekler ortaya çıkacaktır" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet