Geri Dön

Hafta sonu, hafta içi sokağa çıkma yasakları ne zaman sona erecek? Yasaklar bitecek mi, kaldırılacak mı?

Yasaklar ne zaman sona erecek sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kasım ayından itibaren hayatımıza yeniden giren koronavirüs yasakları Aralık başından itibaren hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasaklarının uygulanmaya başlamasının ardından etkisini göstermiş ve koronavirüs vaka ve can kaybı sayılarında gözle görülür düşüşler yaşanmaya başlamıştı. Vaka sayılarında yaşanan azalmaların ardından vatandaşlar yasaklar ne zaman son bulacak sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasakları ne zaman son bulacak?

Hafta sonu, hafta içi sokağa çıkma yasakları ne zaman sona erecek? Yasaklar bitecek mi, kaldırılacak mı?

Yasaklar ne zaman sona erecek sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kasım ayı içerisinde yeniden uygulanmaya başlanan hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararlarının ardından gözler yeni yıldan itibaren yasakların son bulup bulmayacağına çevrildi. Uygulanan yasak kararlarının ardından günlük koronavirüs tablosunda gözle görülür düşüşler yaşanmış vaka sayıları uzun bir aranın ardından 10 binli rakamların altına inmişti. Hal böyle olunca yasaklar ne zaman sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya başladı. Peki Hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasakları ne zaman son bulacak?

HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI NE ZAMAN SON BULACAK?

Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararlarının yeni yıldan itibaren gerçekleştirilecek olan kabine toplantısının ardından netlik kazanacak. Vaka sayılarında yaşanan düşüş ve aşılamanın başlamasının ardından yasakların gevşetilmesi öngörülüyor. Ancak aşılama çalışmaları başlamadan yasakların sona ermesi için henüz erken olduğu uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarla belirtiliyor

 

ABD'li emekli Korgeneral: YPG'ye silah vermemiz hataydıAmerika'nın eski Avrupa Kuvvetleri Komutanı Emekli Korgeneral Ben Hodges, CNN Türk'e konuştu ve flaş açıklamalara imza attı. Doğaç Boran’ın özel röportajında, Türkiye-Amerika ilişkilerini değerlendiren Hodges, tarihi nitelikte bir açıklamaya imza atarak, "Terör örgütü YPG'ye silah vermemiz hataydı" şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet