Geri Dön
Gündem‘Yaşasın Cumhuriyet’

‘Yaşasın Cumhuriyet’

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolasıyla İstanbul’un çeşitli ilçelerinde fener alayları düzenlenip, havai fişek gösterisi yapıldı.

‘Yaşasın Cumhuriyet’

 

Kutlamaların merkezi Üskadar’da sıkı güvenlik önlemleri alındı. Binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle alana geldi. Şarkılar eşliğinde dans edip halay ve horon çeken vatandaşlar sık sık “Yaşasın Cumhuriyet” sloganları attı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kutlama yerine tekne ile geldi. Platforma eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte çıkan İmamoğlu, “Cumhuriyet bizim için bağımsızlık, özgürlüktür. Cumhuriyet bizim için millet egemenliğidir. Cumhuriyet demokrasi ve laikliğin temelidir. Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir” ifadelerini kullandı. İmamoğlu’nun konuşmasının ardından Boğaz’dan atılan havai fişek büyük görsel şölen yaşattı. Telefonlarını eline alan vatandaşlar bol bol fotoğraf çekti. Kadıköy, Şişli, Beşiktaş, Sarıyer ve Beylikdüzü’nde de fener alayları düzenlendi.

Ehliyetsiz sürücü kazaya neden olduElazığ'da, 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün kırmızı ışık ihlali nedeniyle meydana gelen trafik kazasında, 2 kişi yaralandı. Kazaya yol açan ehliyetsiz sürücü kaçmak isterken bekçiler tarafından yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet