Geri Dön

Yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanıyor?

Milyonlarca öğrenci, baharın da gelişiyle birlikte yaz tatili için heyecanlanmaya başladı bile. Yaz tatilinin ne zaman başlayacağını merak edenler ise sadece öğrenciler değil. Öğretmenler de dinlenme imkanı bulacakları yaz tatili için ne kadar süre kaldığını öğrenmek istiyor. Peki okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlayacak?

Yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanıyor?

Hem öğretmenler hem de öğrenciler yaz tatilini iple çekiyor. Uzun ve yorucu eğitim maratonu sonrası okulların ne zaman kapanacağını öğrenmek isteyenler internette bu konuyu araştırıyor.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için son ders zilinin çalması ile milyonlarca öğrenci ve öğretmen hem tatil yapma hem de dinlenme imkanı bulacak.

OKULLAR NE ZAMAN KAPACAK?

4 Şubat 2019 tarihinde ikinci döneme başlamıştı. MEB'in takvimine göre 2019 Yaz tatili, 14 Haziran 2019 Cuma günü ikinci dönem sonu karnelerinin alınmasıyla başlayacak. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için ise 16 Eylül'deders başı yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kalp krizi geçiren yeğenini ziyaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’de kalp krizi geçiren yeğeni Halil Erdoğan’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber