Geri Dön
GündemYazılımcı karısına ‘Casus programla mesajlarımı ele geçirdi’ davası!

Yazılımcı karısına ‘Casus programla mesajlarımı ele geçirdi’ davası!

Karısıyla boşanma aşamasındaki koca hayatının şokunu yaşadı. Yazılımcı karısının, telefonundaki mesajlarını ele geçirdiğini öne süren adam, şikâyetçi oldu. Genç kadın hakkında özel hayatın gizliliğini ihlalden soruşturma başlatıldı.

Yazılımcı karısına ‘Casus programla mesajlarımı ele geçirdi’ davası!

Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in haberine göre, İstanbul'da yaşayan Merve-Koray T. çifti, geçtiğimiz yıllarda evlenmişti. Özel bir yazılım firmasında çalışan Merve ile eşi Koray T. arasında şiddetli geçimsizlik başladı. Taraflar evliliklerine birden fazla kez şans verip devam etmek istese de başarılı olmadı. İddiaya göre, 39 yaşındaki kadın, geçtiğimiz günlerde eşinin cep telefonunu inceledi. Eşinin bazı yazışmalarını gören Merve T., bunları kaydetti. Daha sonra da Aile Mahkemesi'ne başvurarak boşanma davası açtı.

TELEFONU HACK'LEDİ

Koray T., hakkında açılan boşanma davasında başkaları ile yaptığı yazışmaların dosyada delil olarak sunulması sonrası şok yaşadı. Yine iddiaya göre yapılan mesajlaşmalar genç adam tarafından imha edilen mesajlardı. Bunun üzerine araştırma yapan Koray T., kullandığı cep telefonunda bir casus program fark etti. Yazılımcı eşi tarafından telefona yüklenen program sayesinde telefonunun hack'lendiğini ve mesajlarının kaydedildiğini ileri süren Koray T., özel hayatı ihlal edildiği gerekçesiyle şikâyetçi oldu.

KARISINI İHBAR ETTİ

Şikâyet dilekçesinde eşinin ünlü bir yazılım firmasında çalıştığını, yazdığı yazılım programı sayesinde telefonunu ele geçirdiğini ve usulsüz şekilde ele geçirdiği mesajlarla kendisine boşanma davası açtığını iddia etti. Taraflar arasındaki boşanma davası devam ederken, yazılımcı eş hakkında özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan başlatılan soruşturma sürüyor.

Ümraniye’de motokuryeyi yumruklayan otomobil sürücüsü kameradaÜmraniye'de sipariş götüren bir motokurye, uzun farları yanan otomobil sürücüsünü uyardığı için defalarca yumruklandı. O anlar bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet