Geri Dön
GündemÖSYM tarafından YDS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

ÖSYM tarafından YDS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

YDS sonuçları için geri sayım başladı. Sonuçların erken açıklanma ihtimaline karşı ise adaylar sürekli olarak 'YDS sonuçları açıklandı mı?' diye soruyor. İşte ayrıntılar...

ÖSYM tarafından YDS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı 27 Eylül'de gerçekleşti. Aradan 3 hafta geçerken adaylar özellikle net tarihi bilmeyenler YDS sonuç tarihini araştırıyor. Peki, sonuçlar ne zaman açıklanır?

YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin geçtiği takvime göre YDS sonuçları 23 EKim'de açıklanacak. Fakat ÖSYM saate ilişkin net bir duyuru yapmış değil.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Milas'ta orman yangınıMuğla'nın Milas ilçesinde, ormanlık alanda yangın çıktı. Yangının söndürülmesi için havadan ve karadan müdahale başlatıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet