Geri Dön
GündemYDS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları kaç yıl geçerli oluyor?

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları kaç yıl geçerli oluyor?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2020-YDS) sonuçları için büyük merak başladı. ÖSYM tarafından uygulanan YDS ardından başarı puanlarını öğrenmek isteyen adaylar, YDS sonuçları ne zaman açıklanacak, YDS sonuçları kaç yıl geçerli oluyor sorularına cevap arıyor. İşte ÖSYM'nin sınav takviminde yer alan o tarih...

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları kaç yıl geçerli oluyor?

19-26 Şubat 2020 tarihleri arasında alınan YDS başvuru işlemleri ardından 27 Eylül 2020 tarihinde uygulandı. Şimdilerde açıklanacak olan sınav sonuçlarını gözleyen adaylar meraklanıyor. YDS sonuçları tarihi ne zaman, YDS puanı kaç yıl geçerli olur?

YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YDS sonuçları 23 Ekim 2020 tarihinde açıklanacak.

YDS SONUÇLARI KAÇ YIL GEÇERLİ?

ÖSYM, kılavuzda sınav sonuçlarının kaç yıl geçerli olduğu hakkında bilgi yayımladı. Buna göre;

"Sınavın geçerlilik süresi, kurumların kendi mevzuatındaki geçerlilik süresi olacaktır. Ayrıca kurumlar kendilerine uygun geçerlilik süresi belirleyebileceklerdir." şeklinde ifade edildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kalp krizi geçirdiği sanılıyordu! Gerçek çok başka çıktıEskişehir’de yüksek tansiyon rahatsızlığıyla başvurduğu hastanelerde kalp krizi geçirdiği sanılıp iki kez anjiyo yapılan Ayşen Bozkurt’un (52) böbrek ile böbrek üstü bezi arasında 6 santimlik 'paraganglioma' adlı kitle olduğu tespit edildi. Bozkurt, yapılan operasyonla sağlığına kavuştu. Milyonda bir görülen kitlenin yüksek tansiyona neden olduğunu belirten Üroloji Uzmanı Dr. Coşkun Kaya, “Böbreği ve böbrek üstünü koruyarak, hiçbir şeye zarar vermeden 2 saatlik bir operasyonla 6 santimetrelik bir kitleyi tamamen dışarı çıkarma şansına eriştik” dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler