Geri Dön
GündemYedik içtik kirlettik

Yedik içtik kirlettik

Bayramı İstanbul’da geçirenler, Belgrad Ormanı’na akın etti. Mangal yakıp piknik yapanlardan geriye, çöp dağları kaldı

Yedik içtik kirlettik

Gülden Çoktan - İstanbul / Kurban Bayramı tatilinde İstanbul’da kalan vatandaşlar Belgrad Ormanı’na akın etti. Ancak manzara yine değişmedi. Yetkilerin ormanının her alanına astığı “Çöp atmayın” uyarı yazılarına rağmen ormanın çoğu yeri atılmamış çöplerle doluydu. Yangın riski olan ormanda, tüm uyarılara rağmen yasak alanlarda mangal ateşi yakıldığı gözlemlendi.

Ormanlık alanlarda çöp gördüğünde çok üzüldüğünü söyleyen Ayşe Yıldırım, “Ben elimdeki çöpü atacak çöp kutusu bulamayınca çantama koyan biriyim.  Buraya mangala geldik. Ama çoğu yerde çöp var. İnsanlar böyle yapacaksa evinde mangal yapsın” diye konuştu.

Yedik içtik kirlettik

Bayka bir vatandaş da, “Kurbanımızı kestik. Etlerimizi de alıp buraya geldik. Doğaya sahip çıkmamız gerekirken biz onu kirletmek için elimizden geleni yapıyoruz. Böyle bırakılıp gidilen çöpleri gördükçe ben sinir oluyorum. Ormanı böyle pisleyenlere de ağır ceza verilsin. Bunu vicdanı olan biri yapmaz” dedi.

Fotoğraflar: Cemal Yurttaş / Milliyet

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Almanya'daki genel seçimde ilk sandık çıkış anketinde CDU/CSU ile SPD yüzde 25'er oy aldıAlmanya’da yapılan genel seçimde ilk sandık çıkış anketine göre Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 25'er oy aldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler