Geri Dön
GündemYeni kimlik nasıl alınır? Yeni kimlik (randevu) başvurusu nereye ve nasıl yapılır?

Yeni kimlik nasıl alınır? Yeni kimlik (randevu) başvurusu nereye ve nasıl yapılır?

Yeni kimlik başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar, yeni kimlik başvurusunun nereye ve nasıl yapıldığını araştırıyor. Yeni kimlik başvurusu yapmadan önce gerekli olan belgeler nelerdir? İşte Yeni kimlik alacak vatandaşların bilmesi gerekenler...

Yeni kimlik nasıl alınır? Yeni kimlik (randevu) başvurusu nereye ve nasıl yapılır?

Eski kimliğini, yeni kimlik ile değiştirmek isteyen vatandaşlar arayışa koyuldu. Yeni kimlik kart başvurusunda bulunmak isteyenler, başvuru yapmadan önce araştırma yapıyor. Yeni kimlik için randevu nereden alınır? Yeni kimlik başvuru işlemi nereye yapılır?

YENİ KİMLİK KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kimlik kartı başvurusu yurt içinde, Genel Müdürlük web portalı üzerinden ya da Alo 199 Çağrı Merkezi aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere yapılır. İnternetten randevu almak için;

YENİ KİMLİK RANDEVUSU İÇİN TIKLAYINIZ

YENİ KİMLİK BAŞVURUSUNDA İSTENEN BELGELER NELERDİR?

İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır.

YENİ KİMLİK BAŞVURUSUNUN ÜCRETİ NE KADAR?

2019 Yılı yeni kimlik kart bedeli 22,5 TL

 

Mağazalarda yankesicilik yapan kadınlar böyle yakalandı!İstanbul Beylikdüzü’nde yankesicilik yöntemiyle hırsızlık yapan yabancı uyruklu 3 kadından biri yakalandı. Kadınların çeşitli alışveriş mağazalarında hırsızlık anlar ise kameraya yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet