Geri Dön

Yeni Şafak'ta antisemitizm

Gazetenin yazarlarından Yusuf Kaplan, 'Yahudiden dost olmaz. Müslümandan nefret eder. Yahudiler güçlerini, laik Türkiye'nin varlığına borçlu' diye yazdı

Yahudilerin güçlerini dünyanın en güçlü ülkesinde ABD'de teksif ettiğini belirten Kaplan, "İslam'ın şeytanlaştırılması, İslam'a ve Müslümanlara yönelik her tür hakaretin ve saldırının meşrulaştırılması, ABD'nin terörle mücadele bahanesiyle bütün İslami oluşumları düşman ilan ederek yok etme projeleri geliştirmesi için gerekli her türlü mühimmatı da yine onlar sağlarlar" diye yazdı. Kaplan şöyle devam etti:"Yahudiler, laik Türkiye'yi ve Türkiye'deki bütün laikleri, laik kurumları, laik uygulamaları sonuna kadar desteklerler ve Türkiye'nin İslami bir yörüngeye kayma ihimaline karşı bütün güçlerini ortaya koyarak savaşırlar. Çünkü İslami iddialara sahip bir Türkiye'nin, Yahudilerin bölgesel ve küresel emellerinin önündeki en büyük engel olduğunu iyi bilirler. Yani, Yahudiler, bölgesel güçlerini, laik Türkiye'nin varlığına borçludurlar." Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, dün yayımlanan "Ilımlı İslam ve Türk İslamofobisi" başlıklı yazısında "İstisnalar elbette ki hariç ama Yahudi'den dost olmaz. Yahudi, Türk'ten, Müslüman'dan nefret eder" ifadelerini kullandı.

Tarlada bulduğu taşı yatak odasında saklıyorSivas’ın Altınyayla ilçesinde yaşayan Muhsin Mermer, buğday tarlasında bulduğu ilginç taşı göktaşı olabileceği umuduyla bir aydır saklıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber