Geri Dön
GündemYeni Zelanda’dan vefa bursu

Yeni Zelanda’dan vefa bursu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim elemanı Didem Yaman, Yeni Zelanda’nın Dunedin kentindeki Otago Üniversitesi’nde burslu olarak doktora eğitimi alırken, 22 Şubat 2011’de meydana gelen depremde yaşamını yitirmişti.

Didem Hoca’yı unutmayan Yeni Zelanda hükümeti Yaman’ın anısına bir burs programı başlattığını açıkladı. Yeni Zelanda Türkiye Büyükelçiliği’nden yapılan duyuruda; “Bu doktora bursu, uluslararası ilişkiler ya da Yeni Zelanda’nın uzmanlaşmış olduğu afet yönetimi, deprem mühendisliği, ziraat ve eğitim vb. alanlarında doktora yapmak isteyen bir doktora öğrencisinin bütün masraflarını karşılamaktadır” ifadelerine yer verildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bakan Derya Yanık: Bütün imkanlarımızı seferber ediyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Bizler, sahip olduğumuz değerlerimizi korumak, yaşatmak ve yeni nesillere ulaştırmak için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu çabanın en kıymetli sonuçlarından biri de bugün Darülaceze bünyesinde halkımızın hizmetine sunacağımız yurt ve kültürel tesisimizdir. Darülaceze, yaşlılarımıza hürmetin, çocuklarımıza merhametin simgesi haline gelmiş göz bebeği bir kuruluşumuzdur. Ülkemizde sosyal hizmet anlayışının beslendiği en değerli mihmandar kurumlardan biridir." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler