Gündem Yeniden Refah İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını açıkladı

Yeniden Refah İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını açıkladı

10.02.2024 - 14:13 | Son Güncellenme:

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'in de bulunduğu 25'i büyükşehir, 70 ilin belediye başkan adayını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne Cemal Arıkan başkan adayı oldu.

Yeniden Refah İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını açıkladı

 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ankara Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen programda belediye başkan adaylarını ve seçim beyannamesini açıkladı. Erbakan, seçim beyannamelerinde 'ahlaklı belediyecilik' vurgusunun yer aldığını belirtti. Erbakan, "1989 yerel seçimlerinde elde ettiğimiz başarılar 1994'te bu ülkenin en büyük şehirlerini yönetmemize vesile oldu. Bu yönetime başlamamız, milletimizin sosyal belediyeciliği ve efsane hizmetlerimizi tanımasına vesile oldu. Yerel yönetimlerdeki bu hizmet anlayışımız ve başarılarımız, 54'üncü hükumetin kurulmasına zemin hazırlayarak, Milli Görüş'ü iktidara taşıdı. 54'üncü hükumet, Cumhuriyet tarihinde altın harflerle yazılan Cumhuriyet tarihinin en başarılı hükumeti olarak tarihe geçti" ifadelerini kullandı. 

Haberin Devamı

 Milletin, birbirinden farklı görünse de uygulama olarak aynı olan 3 belediyecilik anlayışına mahkum edilmek istendiğini vurgulayan Erbakan, bunların rant belediyeciliği, heykelci belediyecilik ve örgütçü belediyecilik olduğunu belirtti. Fatih Erbakan, "Bu 3 tip belediyecilik, yönetimdeki ahlak sorununun bir sonucudur. Milletimiz yıllardan beri tercih yaparken iyiyi bulmak yerine kötünün iyisini tercih etmek mecburiyetinde bırakılmıştır. Yıllardan beri Türkiye'yi yöneten ve siyaset yapan siyasi anlayışlar, milletimizin önüne yeni ve temiz bir belediyecilik anlayışını koyamamış" dedi. 

Yeniden Refah İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını açıkladı


'BELEDİYELERDEKİ BAŞARI, İKTİDAR YOLUNU AÇACAK'

Erbakan, Yeniden Refah Partisi'nin 31 Mart seçimlerinde elde edeceği başarının yepyeni bir sayfayı açacağını aktararak, "31 Mart seçimlerindeki zaferimiz ve arkasından belediyelerde ortaya koyacağımız başarı ve hizmetler, 2028'te Yeniden Refah'a iktidar yolunu açacak ve bu da milletimizin ve bütün İslam aleminin kurtuluşuna vesile olacaktır. İnşallah 85 milyon insanımızın özlem duyduğu, hak ettiği ahlaklı ve adil yönetimi tarihimizden aldığımız güçle milletimizden aldığımız destekle hayata geçireceğiz" diye konuştu.

GENÇLERE İLERİ SÜRÜŞ PİSTLERİ

Fatih Erbakan, çocukların parklarda güvenlik endişesi ile özgürce oynayamadığını söyleyerek, tüm mahallelerde çocuklar için geniş alanlı çocuk parklarını inşa edeceklerini, sokakta yaşamak zorunda bırakılan, çalıştırılan ve dilendirilen tüm çocukları koruma altına alacaklarını belirtti. Erbakan, Yeniden Refahlı belediyeler olarak gençlik merkezleri kuracaklarını, buralarda ücretsiz internet erişimi sağlayacaklarını, kültür sanat alanındaki gençleri destekleyeceklerini, 'genç refah kart' vereceklerini, gençlik kütüphaneleri kuracaklarını, öğrenci yurtları yapacaklarını, öğrenci evlerine doğal gaz ve su faturalarında yüzde 25 indirim sağlayacaklarını, araç kullanmak isteyen gençlere ileri sürüş pistleri açacaklarını, 'drift atma' heyecanını ileri sürüş pistlerinde gerçekleştirmelerini sağlayacaklarını, toplu taşımada gençlere uygulanan indirimlerin kapsamını genişleteceklerini, elektrikli bisiklet ve skuter gibi imkanlardan faydalanmaları için firmalarla görüşeceklerini, kadınlara sıcak yuva merkezleri kuracaklarını, yalnız yaşayan yaşlıların ihtiyaçlarını karşılayacaklarını, yaşlı bakım evleri kuracaklarını ve hayvanlar için konforlu barınaklar inşa edeceklerini, tüm belediye çalışanlarına adil çalışma koşulları ve ücret sağlayacaklarını, asgari ücret seviyesini 25 bin liraya çıkaracaklarını belirtti.

Haberin Devamı

Yeniden Refah İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını açıkladı


İSTANBUL, ANKARA, İZMİR ADAYLARI

Daha sonra, İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 25 büyükşehir olmak üzere 70 ilin belediye başkan adayı açıklandı. Fatih Erbakan, partinin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayının Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayının Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Cemal Arıkan olduğunu belirtti. Yeniden Refah Partisi'nde daha önce 556 ilçe ve 121 belde belediyesinde başkan adayları açıklanmıştı.