Geri Dön
GündemYenileri denize indi, eskileri çürümeye terkedildi

Yenileri denize indi, eskileri çürümeye terkedildi

İstanbul'da yeni deniz taksiler suya indirilirken daha önce kullanılan deniz taksiler ise Kemerburgaz'da çürümeye terkedildi.

Yenileri denize indi, eskileri çürümeye terkedildi

İstanbul'da denizden kolay ulaşımın sağlanması düşünülerek hizmete alınan deniz taksilerin işletme hakkı 2011 yılında İstanbul Şehir Hatları tarafından Teknomar Denizcilik ve Deniz Araçları işletme A.Ş('ye verilmişti. Bunun ardından firma Boğaz ve Adalar hattında tek yetkili firma olarak yolcu taşımaya başladı. Ancak Deniz taksilerin hizmeti 2013 yılından itibaren aksamaya başladı. Maaşlarını alamayan çalışanların ve diğer alacaklıların açtıkları davalar sonucu deniz taksilere haciz kondu.

Motor ve elektronik donanımları sökülen deniz taksiler bir süre Haliç içinde kaderine terk edildi. Bunlardan 4 tanesi çıkan bir yangın sonucu yandı. Tekneler 2020 yılında vinçlerle Haliç'ten çıkarılarak bugün halen bekledikleri yere götürüldü.

Yenileri denize indi, eskileri çürümeye terkedildi

Bugün halen Kemerburgaz'daki  yediemin otoparkının yanındaki boş alanda  bekleyen 13 tekne nedeniyle bölge adeta bir tekne mezarlığına dönmüş durumda. Deniz taksilerin çoğu parçalanmış ve artık yüzemez halde bulunuyor.  'Deniz taksi mezarlığı' havadan görüntülendi.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Diş hekiminin acı sonu! 'Balığın peşinden gitti, nefesi yetmedi'Çanakkale'de zıpkınla balık avlamak için daldığı denizde boğularak yaşamını yitiren 2 çocuk babası Diş Hekimi Zafer Taş son yolculuğuna uğurlandı. Kardeşinin ölümü hakkında konuşan Hüseyin Taş, "Pazar günü zıpkınla balık avlamak için giriyor. Anlatırdı bize, balığın peşinden gitmiş. Balığı çıkaramadığı gibi kendi de çıkamadı. Nefesi yetmemiş." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler