Geri Dön

2020 YKS ne zaman? Üniversite sınavı ertelendi mi?

Üniversite sınavları için hazırlık devam ederken corona virüsü nedeniyle birçok sınav erteleniyor. Üniversite adayları YKS'nin ertelenip ertlenmediğini sorgularken YKS sınavı ne zaman? sorusu yoğun bir şekilde aratılıyor.

2020 YKS ne zaman? Üniversite sınavı ertelendi mi?

Üniversite adayları günlerdir YKS ertelendi mi? sorusuna cevap ararken bugün YÖK Başkanı Yekta Saraç konuya ilişkin açıklama yaptı. Başkan Saraç YKS'nin ertelendiğini duyururken üniversite adayları YKS ne zaman? sorusunu sormaya başladı.

YKS NE ZAMAN?

YÖK Başkanı Yekta Saraç bugün kamuoyuna açıklamalarda bulunurken "Bahar döneminde yüz yüze eğitim olmayacak... Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik.

Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak.

YKS'da sorulacak sorular MEB'den gelen tekliflere göre şekillenecektir. Sınava giren öğrenciler rahat olsun. YKS 25-26 Temmuz'a ertelendi." diye belirtti.

ÖSYM BAŞKANI'NDAN YKS AÇIKLAMASI

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter'dan 20-21 Haziran'da yapılması planlanan ancak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında 25-26 Temmuz'a ertelenen 2020-YKS'ye ilişkin paylaşımda bulundu.

YKS'nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) 25 Temmuz'da, ikinci oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile üçüncü oturum Yabancı Dil Testi'nin (YDT) 26 Temmuz'da yapılacağını bildiren Aygün, "Adaylarımız rahat olsun. Oluşabilecek her duruma karşı, tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan YKS tarihlerinin ertelenmesiyle değişen güncel ÖSYM sınav takviminin kamuoyuyla paylaşılacağı öğrenildi.

Annesinin evlendiği kişinin kız kardeşini rehin aldıİstanbul Üsküdar’da anne ve babası boşanan ardından, annesinin başkası ile evlenmesini kabul edemeyen bir kişi dehşet saçtı. Annesinin evlendiği kişinin kız kardeşini rehin alan kişi olay yerine gelen annesi ikna etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet