Geri Dön
GündemYÖKDİL başvuru ekranı | YÖKDİL sınav başvuru ücreti ne kadar?

YÖKDİL başvuru ekranı | YÖKDİL sınav başvuru ücreti ne kadar?

YÖKDİL başvuruları başladı. ÖSYM tarafından yayınlanan YÖKDİL başvuru kılavuzuna göre başvurular 5-15 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Peki, YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar? YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır? İşte ÖSYM YÖKDİL başvuru kılavuzuna göre başvuru detayları.

YÖKDİL başvuru ekranı | YÖKDİL sınav başvuru ücreti ne kadar?

YÖKDİL 2021 tarihi ve başvuruları ile ilgili tüm detayların yer aldığı YÖKDİL başvuru kılavuzu yayınlandı. ÖSYM tarafından yayınlanan YÖKDİL 2021 başvuru kılavuzuna göre başvurular 5-15 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Ücret ödeme için son gün 16 Şubat 2021. Peki, YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır?

YÖKDİL BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

YÖKDİL 2021 başvuru ücret 145 TL. Adaylar sınav ücretlerini 16 Şuabt 2021 tarihine kadar yatırabilecek.

YÖKDİL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

YÖKDİL/1 28 Mart 2021 tarihinde saat 10.15'te yapılacak. sınav 3 saat sürecek. Başvurular (https://ais.osym.gov.tr) adresinden yapılacak.

HES KODU UYARISI

0’la başlayan Y.U. Numaralı adaylar hariç tüm adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl alınacağı bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. Adaylar, sahip olduğu HES kodunun ÖSYM sistemine kaydını AİS’de profilim altında bulunan “HES KOD BİLGİLERİM” sayfasından yapacaklardır. Bu sınav için kullanılacak olan HES kodunun geçerlilik bitiş tarihinin, bu sınavın yapılacağı gün veya daha ileri tarihli olması gerekmektedir.

YÖKDİL BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

YÖKDİL BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dev dalgalar park halindeki aracı böyle yuttuBüyükçekmece’de dün etkili olan fırtına sırasında marinada park halinde bulunan araç, denizden yükselen dev dalgaların etkisiyle suya uçtu. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, yaşanan panik anları cep telefonu kamerasına böyle yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler