Geri Dön

YÖKDİL sınav başvurusu nasıl yapılır? 5 Kasım YÖKDİL sınavı

Üçüncü YÖKDİL sınav başvuruları bugün başladı. 5 Kasım'da gerçekleştirilecek YÖKDİL sınavı için adaylar Yükseköğretim Kurulu'nun resmi sayfası üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Peki YÖKDİL başvuruları ne zaman sona erecek?

YÖKDİL sınav başvurusu nasıl yapılır? 5 Kasım YÖKDİL sınavı

YÖK tarafından 5 Kasım'da 30 ilde 35 sınav merkezinde düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı başvuruları 26 Eylül-6 Ekim'de yapılacak

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) yapılacak üçüncü Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı başvuruları bugün başlıyor.

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN?

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, üçüncü YÖKDİL Sınavı 5 Kasım Pazar günü, 30 ilde ve 35 sınav merkezinde saat 09.30'da tek oturum halinde yapılacak.

YÖKDİL BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Sınav başvuruları bugünden itibaren 6 Ekim'e kadar "yokdil.yok.gov.tr" internet adresi üzerinden alınacak.

Fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında düzenlenecek sınav, İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde yapılacak. YÖKDİL Sınavı'na, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilecek.

Sahibinden kaçan at trafikte dört nala koştuBursa'da bir at arabasının, sahibi olmadan trafikte 4 nala ilerlemesi güvenlik kameralarına takıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet