Geri Dön
GündemYÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? Hangi tarihte duyurulacak?

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? Hangi tarihte duyurulacak?

Hafta sonu gerçekleşen YÖKDİL sınavının ardından her geçen gün sonuç tarihi araştırmaları hızlanıyor. Net tarihi bilmeyen adaylar "YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? Hangi tarihte duyurulacak?" diye soruyor. İşte sorunun yanıtı...

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? Hangi tarihte duyurulacak?

YÖKDİL sınavı geçen pazar günü yapıldı. Binlerce kişi 3 saat boyunca sınavda ter döktü. Aradan 3 gün geçerken sonuç tarihi araştırmaları da yavaş yavaş artıyor. Peki, YÖKDİL soru ve cevapları açıklandı mı? Sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

YÖKDİL 2021/1 sınavı dün yapıldı. Saat 10.15'ta başlayan sınav 13.15'te sona erdi. Sınavın bitişiyle birlikte soru ve cevaplar ile sonuçlar aratılmaya başlandı. Peki, YÖKDİL soru ve cevapları açıklandı mı? Sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

YÖKDİL SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANDI!

ÖSYM tarafından saat 12.00'de duyuru yapıldı ve soru ve cevaplar ilan edildi.  Yapılan açıklamada "28 Mart 2021 tarihinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavının (2021-YÖKDİL/1) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 29 Mart 2021 tarihinde saat 12.00'den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir." denildi.

2021-YÖKDİL/1 Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları  (% 10)

YÖKDİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin 2021 sınav takvimine göre, 2021-YÖKDİL/1 sınav sonuçları 20 Nisan tarihinde açıklanacak.